Žalia šviesa reiškia viltį, gyvenimą, todėl spalio 10-ąją rengiama „Žalia šviesa gyvenimui“ siekia įtraukti kuo daugiau žmonių ir organizacijų iš visos Lietuvos – uždegti (tiesiogine ar perkeltine prasme) žalią šviesą ir visiems kartu prisiminti, kaip svarbu rūpintis savo bei šalia esančių psichikos sveikata.
„Beveik prieš dvejus metus žalia šviesa man švietė labai silpnai, atrodo buvau ant prarajos krašto, bet „Jaunimo linija“ man ištiesė pagalbos ranką ir lemiamu momentu man išgelbėjo gyvybę. Nuo to laiko žalia spalva į mano gyvenimą įnešė naują prasmę. Tai ne tik spalva – tai mano gyvybės simbolis, tai yra tai, kas mane lydi kiekvieną dieną. Ir šios nuostabios organizacijos dėka, aš galiu džiaugtis, kad esu gyvas, nors ta gyvybė buvo labai trapi. Kodėl verta prisidėti prie „Jaunimo linijos“?
Nes ten savanoriauja labai daug fainų žmonių, kurie negaili savo laiko, kad galėtų padėti kitiems. Aš jau prisidėjau. Prisidėk ir tu“, – taip prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“ prisidėti ragina Dominykas, kurį pokalbis su „Jaunimo linijos“ savanoriu išgelbėjo nuo savižudybės.
Spalio 10-ąją, pirmadienį, žaliai langus bei pastatus ketina apšviesti organizacijos ir bendruomenės visoje Lietuvoje: Joniškio švietimo įstaigos bei Joniškio rajono savivaldybė, Utenos kolegija, Šilutės kultūros ir pramogų centras, Šalčininkų rajono savivaldybė, Šalčininkų rajono Stanislavo Moniuškos menų mokykla, Tauragės rajono savivaldybė, Rokiškio jaunimo centras bei visuomenės sveikatos biuras, Jurbarko miesto biblioteka bei Jurbarko kultūros centras, Varėnos rajono žirgynas „Juodasis klajūnas“, Elektrėnų kultūros centras (taip pat seniūnija apšvies tiltą Elektrėnų miesto paplūdimyje), Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka, VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Salininkų vaikų dienos centras, Jonavos kultūros centras, Druskininkų jaunimo užimtumo centras (taip pat žaliai nušvis Druskininkų miesto fontanas), Akmenės rajono savivaldybė. Žaliai nušvis Vilniaus Mindaugo, Žaliasis bei Žvėryno tiltai.
Bus ir originalių būdų paminėti šią dieną – Šiaulių sanatorinės mokyklos bendruomenė tą dieną dėvės žalios spalvos rūbus. Vilniaus visuomenės sveikatos biuras organizuoja renginį psichikos sveikatos tema. Lazdijuose Nepriklausomybės aikštėje visuomenės sveikatos biuro darbuotojai kartu su jaunimu vaišinsis žalia arbata ir kalbėsis apie psichikos sveikatos svarbą.
Solidarizuodamiesi su akcija „Žalia šviesa gyvenimui“ savo logoptipus į žalius pasikeis daugelio Lietuvos miestų ir miestelių įstaigos, ligoninės, vaikų darželiai, mokyklos, visuomenės sveikatos biurai, atviri jaunimo centrai.
Prie akcijos jungiasi ir verslo įmonės – bendrovė „Eika“ žaliai nušvies instaliaciją Vilniaus „Live Square“ aikštėje, bendrovė „SBA“ žalią šviesą įžiebs savo pastatuose „Green Hall“ Vilniuje bei BLC Kaune, LNK televizija pasikeis savo logotipą į žalią. „Caffeine“ tinkle nuo spalio 10-osios bus galima įsigyti specialios kavos. Muzikos klubas „Tamsta“ nuo spalio mėnesio ketvirtadieniais paauglius į savo klubo koncertus įleis nemokamai, jei jie ateis su tėvas ar vienu iš tėvų.
Akcijos informaciniai partneriai – LNK televizija, žurnalas „Žmonės“, portalas 15min.lt, Lukiškių kalėjimas, bendrovė „Tele2“.
Prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“ prisijungti gali kiekvienas keliais būdais: šiandien, spalio 10-ąją nuspalvinti savo organizacijos logotipą žalia spalva, nusifotografuoti su komanda apsirengus žaliai ar užfiksuoti aplinkoje esančius žalios spalvos akcentus ir pažymėti „Jaunimo liniją“ bei #žaliašviesagyvenimui.
Pasižadėti rūpintis savimi galima čia.
Aukoti „Jaunimo linijai“ galima portale aukok.lt ir skambinant trumpaisiais numeriais: 1404 – 3 eurai, 1409 – 5 eurai.
„Jaunimo linija“ – viena pirmųjų nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, įkurta 1991-aisiais. Šiuo metu „Jaunimo linijoje” savanoriauja beveik 400 savanorių, organizacija turi padalinius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bei skyrių Skuode. Be nenutrūkstamos kasdienės emocinės paramos telefonu bei internetiniais pokalbiais „Jaunimo linija“ kasmet surengia iki 100 viešų renginių, kuriuose mokinius, studentus, mokytojus, mokyklų psichologus, tėvus ir visuomenę edukuoja apie tai, kas yra emocinė higiena, kaip ją prižiūrėti, kaip pasirūpinti savimi ir atpažinti, kad šalia esančiam reikia pagalbos.