Mitai apie „tas“ dienas ir kodėl jais vis dar tikime

Absurdiškiausi dalykai kartais būna stebėtinai gyvybingi. Tačiau jeigu jais tikėjo mūsų močiutės, kodėl vis dar tikime mes?
Sportuojanti mergina
Sportuojanti mergina / Fotolia nuotr.

Kai kuriose nutolusiose nuo aplinkinio pasaulio gentyse tikima, kad menstruacijų metu moteris yra „nešvari“, todėl tas dienas ji turi praleisti atskirai nuo bendruomenės. Suprantama, išgyventi kraujavimą, neturint jokių higienos priemonių, tikras iššūkis. Tačiau laikai pasikeitė, o mes negyvename džiunglėse. Metas keisti mąstymą.

MITAS Nr.1: JOKIO SPORTO

Iš tikrųjų greičiau atvirkščiai, kadangi fizinis aktyvumas nuima spazmus bei padeda sumažinti nemalonius pojūčius. Klausykite savo kūno: treniruotėje salėje ar bėgime ristele nėra nieko blogo, jeigu tuo metu jaučiatės gerai. Galite šiek tiek sumažinti apkrovimo lygmenį: pasivaikščiojimai, lengvi pratimai, baseinas. Taip taip, baseinas. Štai ir priėjome dar vieną mitą.

MITAS Nr.2: NEPLAUKIOTI

Šis mitas išliko dar nuo tų laikų, kuomet žmonija dar buvo neišradusi tamponų. Plaukioti galima, tiesiog nepamirškite prieš tai ir iš karto po to pasikeisti tamponą. Ir naudokite teisingus tamponus - jų yra netgi pritaikytų sportui.

MITAS Nr.3: JOKIO SEKSO

Ši pamėgta „bobučių pasaka“ vis dar stebėtinai populiari. Tačiau ginekologai sekso menstruacijų metu nedraudžia, tik rekomenduoja naudoti prezervatyvą. Mat rizika „pasigauti“ įvairias bakterijas „tomis“ dienomis yra gerokai didesnė. O jeigu mylėtis kraujuojant jums ir jūsų partneriui nesukelia jokių estetinių problemų – jūsų pasirinkimas.

MITAS Nr.4: PASTOTI NEĮMANOMA

Štai čia atkreipkite dėmesį. Jeigu į kiaušintakį patenka spermatozoidai, jie juda į viršų ieškodami kiaušialąstės. Tam, kad jie ją surastų ir įvyktų apvaisinimas, ji turi išeiti iš kiaušidės, tai vadinama ovuliacija. Tačiau ovuliacija gali įvykti ir mėnesinių metu, todėl kontracepcija yra privaloma, jeigu neplanuojate vaikelio.

MITAS Nr.5: VISI MATO, JOG JUMS DABAR „TOS“ DIENOS

Deja, aplinkiniai dar negali skaityti mūsų minčių, nors ir labai to norėtų, o empatijos taip pat trūksta dažnam iš mūsų. Tad jeigu ant darbo stalo nepastatysite raudonos vėliavėlės (kai kur taip daroma, norint įspėti kolegas apie savo padidintą jautrumą) ir valdysite savo banguojančias emocijas, niekas nieko nepastebės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų