Padeda sukurti artimesnį ryšį
Arbatos gėrimas jai tapo tam tikra meditacijos forma, kuri padeda nusiraminti ir pabėgti nuo kasdienybės sunkumų.
„Mėgstu ją gerti ir tyloje, kai noriu ramybės. Netgi putų pilnoje vonioje. Arba kai jaučiu stresą, ruošiuosi egzaminams, turiu sunkesnę dieną darbe. Mano nuomone, ji itin padeda nusiraminti. Man labai svarbu, kad arbata būtų šilta, gražiame ir man mielame puodelyje“, – atvirauja pašnekovė.
Taip pat arbata gali ir suburti su kitais, tapti tam tikra miela tradicija. Kaip pasakoja I. Trusovė, pasisėdėjimas su draugėmis prie skanaus pyrago yra neįsivaizduojamas be arbatos. Taip pat prie didesnio bendruomeniškumo gali prisidėti ir kompanijų pamėgtos arbatos gėrimo ceremonijos.
„Jos iš tiesų vis labiau populiarėja. Tad arbatos gėrimas gali tapti išties puikia meditacijos forma, kas jau daug kur yra įprasta ir suprantama. Manau, kiekvienas galime sukurti savo arbatos gėrimo ritualą. Tuomet tai galbūt net pakeistų žalingus įpročius, arbata taip pat puikiai galėtų paguosti ar nuraminti“, – teigia dietistė.
Arbatas reikėtų rinktis pagal pomėgį
Prie geresnės emocinės būklės gali prisidėti ir tai, kad arbata patenka į per kiekvieną dieną reikalingų suvartoti skysčių dalį. Sveikesnis, reikiamomis medžiagomis aprūpintas kūnas prisideda prie geresnės savijautos, o tai jau padeda geriau susikoncentruoti atliekant tam tikras užduotis.
„Skysčius reikia vartoti kiekvieną dieną. Jie neturi savybės, kad vieną dieną išgėrus pakankamai jų, po to kelias dienas būtų jo galima negerti. O suvartoti reikiamą skysčių kiekį gali padėti įvairiausių skonių galinti pasiūlyti arbata“, – pataria mitybos specialistė.
Anot jos, kiekvienas žmogus turėtų rinktis arbatas pagal tai, kas jam labiausiai patinka.
„Arbatų savybės yra gana panašios. Tiesa, kai kurios labiau tonizuoja, kai kurios labiau ramina, į ką reikėtų atkreipti dėmesį. Taip pat yra arbatos, kurios padeda patiriant tam tikrus negalavimus“, – teigia I. Trusovė.
Kaip prisipažįsta pati pašnekovė, jos mylimiausia arbata yra juodoji, sumaišyta su šiek tiek medaus ir griežinėliu citrinos. Tokio skonio arbatą siūlo ir „Lipton“, kurios asortimente yra juodųjų arbatų ne tik su citrinų žievelėmis, bet ir vyšniomis, tropiniais vaisiais (greipfrutais ir ananasais) ar miško uogomis (mėlynėmis, avietėmis). Taip pat gausus pasirinkimas yra kalbant ir apie žaliąsias citrinas – tiek su citrinų žievelėmis, tiek su braškėmis, avietėmis ar mėtomis.
Iš daugybės variantų gali rinktis ir mėgstantys vaisinę arbatą, kurios asortimente – vyšnių, aviečių, imbiero ir egzotinių vaisių skoniai. Toks platus asortimentas, anot I. Trusovės, nestebina, tokia įvairovė yra nulemta arbatos populiarumo – ją kaip meditavimo, nusiraminimo priemonę renkasi daugybė įvairiausius pomėgius ir skonius turinčių žmonių.