Daugelis žmonių tokiais atvejais vis dar laikosi senos psuedo „trijų sekundžių taisyklės“ ir įtikinėja save, kad yra saugu valgyti nuo žemės pakeltą maistą, jeigu tai padaryta akimirksniu.
Mančesterio Metropolio Universiteto mokslininkai ištyrė penkis maisto produktus, norėdami išsiaiškinti, ar galima pasitikėti trijų sekundžių taisykle. Duona su uogiene, virti makaronai, kumpis, sausainis ir džiovinti vaisiai buvo numesti ir palikti ant žemės trijų, penkių ir dešimties sekundžių intervalu. Būtient šie produktai buvo pasirinkti, nes jie dažniausiai valgomi bei savo sudėtyje turi skirtingą vandens lygį, kuris yra pagrindinis veiksnys, lemiantis, ar po trijų sekundžių produktas atlaikys bakterijų augimą. Maisto produktai buvo ištirti, norint nustatyti ar juose nepadidėjo kenksmingų bakterijų skaičius.
Tyrimas atskleidė, kad numestas ant žemės maistas, kuris savo sudėtyje turi didelį druskos arba cukraus kiekį, yra atsparesnis bakterijoms, todėl tokius produktus valgyti yra palyginus saugu. Tiek sūrus kumpis, tiek saldi duonos riekelė su uogiene, pakelti nuo žemės per tris sekundes, parodė tik nežymų bakterijų augimą. Tuo tarpu džiovinti vaisiai ir paruošti makaronai parodė bakterijų klebsiella augimą, kurios gali sukelti tokias ligas kaip pneumoniją, šlapimo takų infekciją ar net kraujo užkrėtimą. Tuo tarpu sausainiai saugūs valgyti net ir po dešimties sekundžių, nes jų sudėtyje yra mažas vandens kiekis.
Universiteto maisto tyrimo mokslininkų komanda taip pat ištyrė ir kūdikių čiulptukus numestus ant žemės ir ant jų aptiko ypač pavojingų E.coli bakterijų. Viena iš tyrimo vadovių prisipažino: „Penkios mamos dalyvavo šiame tyrime ir pastebėjo, jog kūdikiai čiulptukus mėto kasdieną ir jos nemato bėdos grąžinti juos nenuplovus. Tačiau mūsų rekomendacija būtų reguliariai valyti čiulptukus tam, kad sumažintų ligų riziką, o čiulptukų galvutės turėtų būti keičiamos kas tris mėnesius“.
O štai grindis idealiausia būtų valyti kartą per parą, tačiau dabar trečdalis britų valo jas tik kartą per savaitę – rodo tyrimas. Taip pat respondentai patvirtino, jog trijų sekundžių maisto pakėlimo taisykle naudojasi tik namuose, o numetę maistą viešumoje, visuomet jį išmeta.