Mokytoja ir vienuolė Nityamuktanandos Saraswati: „Jogos tikslas – išvalyti protą“

Birželio 21-ąją visame pasaulyje paminėta Tarptautinė jogos diena. Praktikuojančių šį užsiėmimą – milijonai: pradedant pasaulio įžymiaisiais, baigiant eiliniais vadybininkais, bankininkais, aktoriais, gydytojais. Ir vis dėlto daugelio iš mūsų žinios apie jogą – gan miglotos. Svamės Nityamuktanandos Saraswati komentarai turėtų padėti užpildyti šią spragą.
Temos: 3 Joga Protas Tikslas

– Patarkite, į ką atsižvelgti renkantis mokytoją? Kaip suprasti, geras jis ar ne, išties yra perpratęs jogos esmę ar tik apsimeta?

– Kartą nuvykau į didelį ašramą Indijoje. Neišbuvusi ten nė dienos išvažiavau, nes pamačiau, kaip žmogus, kuris turėjo mane mokyti, įsėdo į aukso spalvos mersedesą, kad nuvažiuotų kelis šimtus metrų. Man to vaizdo pakako. Supratau, kad to žmogaus mintys ir darbai skiriasi.

TAIP PAT SKAITYKITE: 9 idėjos, galinčios „perkrauti smegenis“

Reikia lavinti savo pastabumą, valyti protą – tada geriau ir greičiau pamatysime, kas yra kas. Kad atėjome ne pas tą mokytoją, gali paaiškėti ne iškart. Jei užsiimame joga, bet po metų konstatuojame, kad mūsų įpročiai, prioritetai, elgesys, moralinės nuostatos nesikeičia, o kūnas vis dar yra sukaustytas, – vadinasi, patekome ne pas tą mokytoją. Kaip ir sakiau: analizuodami save pamatome ir kitus. Svarbu ne tai, ar tobulai darome asanas, svarbu, ar keičiamės. Beje, tikras jogos mokytojas paaiškina, kodėl nepajėgiame atlikti vieno ar kito pratimo. Kalti ne tik netreniruoti raumenys – labai daug lemia ir tai, kaip veikia mūsų protas.

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Visame pasaulyje praktikuojama joga
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Jogos užsiėmimas

– Sakote, kad jogos tikslas – išvalyti protą. O kokias atėjimo į jogą priežastis dažniausiai nurodo eiliniai vyrai ir moterys, su kuriais susiduriate keliaudama po pasaulį?

– Jaunimas ateina dėl mados ir siekio turėti gražų kūną. Pensininkus į jogą pastūmėja nenoras tapti griuvenomis ir bambekliais. Žmonės pajunta, kad pinigai neatneša laimės, ir mėgina susivokti, kuo užpildyti vakuumą, taigi kai ką į jogą atveda gyvenimo orientyrų, prasmės paieškos. Kai kam rūpi pataisyti sveikatą, o kai kam tereikia atsipalaiduoti.

Aš pradėjau jogą praktikuoti po septynių mėnesių apmąstymų, kaip turiu keisti savo gyvenimą, kad atsikratyčiau kelių artrito. Sunki jo forma man buvo diagnozuota, kai sulaukiau keturiasdešimties. Tada vos begalėjau paeiti. Klasikinė medicina nieko pasiūlyti negalėjo. Ieškodama pagalbos atsidūriau pas dvasinį mokytoją, o jis paklausė, ar esu pasirengusi sulenkti kelius tam, kad atsikratyčiau savo ego. Žiūrėkit, kaip aš dabar sėdžiu be jokių pastangų. Tyrimai parodė, kad mano audiniai pasikeitė – atjaunėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis