Nors visi žinome, kad persivalgyti nesveika, ir kad šventes lydi bloga savijauta, vis tik prie gausaus vaišių stalo nuolat persivalgome. Todėl rengiantis šventėms arba iškart po jų sveika pabadauti. Juk organizmui po „perkrovų„ reikia poilsio.
Rytų medicinos specialistė, gydytoja G.Pečiulytė siūlo save psichologiškai motyvuoti susilaikymui nuo persivalgymo mąstant apie tai, kad didelė dalis žmonių planetoje badauja apskritus metus. Iš solidarumo su tais žmonėmis būtų galima ir pasninkauti, ir pabadauti.
Tačiau mūsų visuomenė – vartotojiška. Kartais čia labiau veikia ne ideologiniai ar filosofiniai
123RF nuotr./Kinų medicina, kūno taškai |
dalykai, o paprastas mąstymas – štai tą išgerk, tą pamasažuok. Paradoksalu, kad kinų medicina, sukurta filosofiniu ir energetiniu pagrindu, gali suteikti ir keletą patarimų, kaip padėti sau pačiam, jei per šventes padauginote maisto ir apkrovėte, nuvarginote organizmą.
Kokias vietas reikėtų masažuoti, kad išvengtume skrandžio ligų po persivalgymo?
Gydytoja siūlo pamasažuoti vieną tašką (rezonatorių), kuris yra mūsų kūne tarp krūtinkaulio galiuko ir bambos per vidurį. Šis taškas turi labai įdomų pavadinimą. Išvertus į lietuvių kalbą – „centrinis aruodas“. Šis taškas masažuojamas tiesiog jį spaudinėjant arba sukant ratu nykštį. Masažuoti „centrinį aruodą„ reikai su ta mintimi, kad norite apvalyti suvalgytą maistą nuo teršalų (nes globalinis užterštumas ištrina ribas tarp ekologiško ir ne itin švaraus maisto), ir kad norite padėti skrandžiui viską suvirškinti. Rytų tradicija šiam taškui skiria daug svarbos, nes ten gimsta mitybos energija. Taip pat, kvėpavimo energija.
Turime ir dar vieną taškelį, padedantį apsisaugoti nuo per didelio apetito, nuo persivalgymo. Šis taškas – tai abiejų kojų antrųjų pirštų (skaičiuojant nuo nykščio) išoriniuose nago kampuose. Išvertus iš kinų kalbos šis taškas vadinasi „tikslus perpylimas“. Kitaip tariant, šitas taškas padeda žmogui valgyti tiksliai tiek, keik jam reikia gyvybinei energijai palaikyti. Jį galima ganėtinai stipriai masažuoti rankų nagiukais, galima paspaudinėti kad ir kiekvieną dieną, kad sulaikytumėte save nuo persivalgymo.
Kokia mityba rekomenduoja visu Velykų laikotarpiu?
Apskritai pavasaris kinų medicinoje siejamas su rūgščiu skoniu. Kad žmogus šiuo metu gerai jaustųsi, kad jo energija gerai prisitaikytų prie pasikeitusių sąlygų, rekomenduotini rūgštesni produktai kasdienėje mityboje.