2016 m. Lietuvoje iš viso įskiepyta 772 065 vakcinos dozės, o registruotos 73 NRV, 2015 m. registruotos 65 NRV. Kaip ir kasmet, centro duomenimis, daugiausia nepageidaujamų reakcijų buvo stebėta po BCG vakcinos įskiepijimo.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nepageidaujamas reakcijas į vakcinas skirsto į: sunkias; sunkias, kurios pasireiškia kartu su lengvomis reakcijomis bei lengvas. Sunkiomis NRV vadinamos tokios NRV, kurios: baigiasi mirtimi; yra pavojus gyvybei; dėl kurios reikėjo gydyti; hospitalizuoti arba pratęsti gydymą ligoninėje; sukelia nuolatinę arba pastebimą negalią, nedarbingumą arba yra įgimtas apsigimimas, įgimta yda.
2016 m. registruota 20 sunkių NRV ir 53 lengvos, o 2015 m. – 54 sunkios NRV ir 11 lengvų. Anot ULAC, daugiausiai (22 proc.) visų registruotų NRV buvo dėl BCG vakcinos, sukėlusios limfadenitą. Tai pat daugiausiai nepageidaujamų reakcijų į vakcinas registruota 1–5 metų amžiaus vaikų grupėje (37,0 proc.), mažiausiai – tarp vyresnių nei 18 metų amžiaus asmenų (5,5 proc.).
Dažniausia nepageidaujama reakcija į skiepą – paraudimas, patinimas, skausmingumas injekcijos vietoje. Taip pat galimos ir bendro pobūdžio reakcijos: karščiavimas, vangumas, neramumas, nenutrūkstamas (neįprastas) verksmas, bėrimas ir kt. Asmens organizmo reakcija į kiekvieną vakciną yra skirtinga.