Anot tokį keistą diagnozės būdą pasirinkusių gydytojų, sergant sėklidžių vėžiu vyro organizme gaminasi tie patys hormonai, kaip ir moterų nėštumo metu, praneša „The Dailymail“.
Patį vaikiną toks ligos ištyrimo metodas ne juokais nustebino: „Negalėjau patikėti, kai pamačiau, kad nėštumo testas teigiamas. Akimirką galvojau, kad apie mane bus sukurtas koks dokumentinis filmas.“
Tik vėliau iš gydytojų B. Geldardas išgirdo paaiškinimą. Pasirodo, įprastas nėštumo testas organizme gali aptikti gonadotropino hormoną, kuris, anot gydytojų, vyrams gali pranešti apie sėklidžių vėžį.
„Kitaip nėštumo hormonu vadinamas gonadotropinas dažnai (bet ne visada) vyro organizme gali pradėti gamintis dėl sėklidėse esančių auglių. Jei vėžys išplitęs, šio hormono rodmenys gali būti netgi labai aukšti, ir vėžį išties galima diagnozuoti naudojant įprastą nėštumo testą“, – atskleidžia Kembridžo universiteto ligoninės onkologas Danishas Mazharas, kuris šį keistą metodą vėžiui ištirti ir panaudojo.
Į gydytojus Byronas Geldardas kreipėsi dar praėjusį rugsėjį, kuomet grįžęs po atostogų pajuto stiprų šono skausmą. Atlikus ultragarsą paaiškėjo, kad vaikinui vėžys, tačiau kadangi jis jau buvo išplitęs, nebuvo aišku, kokios jis rūšies.
Nusiųstas į kitą gydymo įstaigą, B. Geldardas tikėjosi tai išsiaiškinti, tačiau net neįsivaizdavo, kokį metodą jam pasiūlys gydytojai. O ten jo buvo paprašyta pasidaryti nėštumo testą.
Galiausiai gydytojai vaikinui pranešė, kad jis serga ketvirtos stadijos sėklidžių vėžiu, kuris jau buvo spėjęs išplisti į pilvą ir plaučius.
Ilgą gydymą chemoterapija vaikinas pradėjo jau kitą dieną po išgirstos diagnozės, o gruodžio mėnesį jam buvo atlikta operacija, kurios metu buvo pašalinti augliai.
Taip pat skaitykite: Urologas: „Diagnozė – prostatos vėžys – anaiptol nėra mirties nuosprendis“
Galiausiai po keleto gydymo mėnesių Byronui Geldardui gydytojai pranešė gerą žinią – vėžys buvo įveiktas.
„Buvo išties keista pagaliau išgirsti, kad esu sveikas. Tokiu atveju tikiesi, kad galėsi gyventi taip, kaip anksčiau, tačiau iš tiesų į gyvenimą tuomet pradedi žiūrėti visiškai kitaip. Prieš diagnozę buvau užtikrintas dėl savo gyvenimo, tačiau ją išgirdęs supratau, kad aš, kaip ir visi kiti, irgi esu mirtingas“, – pasakoja britas.
Sėklidžių vėžys: kam kyla didžiausia rizika ir kokie jo ženklai?
Sėklidžių vėžys dažniausiai diagnozuojamas 15–45 metų vyrams, tačiau didžiausiai rizikos grupei priskiriami vyrai iki 35-erių. Šio vėžio gydymas paprastai būna sėkmingas, dauguma vyrų visiškai pagydomi, net jeigu vėžys ir peržengęs sėklidės ribas. Aptiktas dar pirmosiose stadijose sėklidžių vėžys pagydomas net iki 98 proc. atvejų.
Sėklidžių vėžio atsiradimo priežastys nėra visiškai aiškios. Riziką juo susirgti didina endokrininiai susirgimai (hormonų disbalansas), kuriuos gali lemti genetiniai veiksniai ir mitybos ypatumai, taip pat persirgtos infekcinės bei venerinės ligos. Neįrodyta, kad sėklidės sužeidimas ar trauma padidintų sėklidės vėžio riziką.
Moksliniai tyrimai taip pat atskleidė, kad šiuo vėžiu taip pat labiau rizikuoja susirgti vaisingumo problemų turintys vyrai ar sergantys ŽIV.
Sėklidžių vėžio simptomai:
- Mazgelis sėklidėje, kuris dažnai būna neskausmingas;
- Skysčio susikaupimas sėklidėje;
- Padidėjusi, patinusi sėklidė;
- Sunkumas, maudimas, neįprastas pojūtis kapšelyje;
- Sėklidžių skausmas.