„Galima žaisti su visais tais dalykais, netradicine medicina, jeigu nebūtų tiek daug per vėlai diagnozuojamų labai sunkių ligų. Lietuvoje apie 60 proc. visų onkologinių susirgimų yra diagnozuojama per vėlai, 3-4 stadijoje. Čia yra faktas, Onkologijos instituto statistika. Tai rodo, kad žmonės sunegalavę kreipiasi į medikus per vėlai“, – Žinių radijo laidoje „Prie pietų stalo“ sakė I.Pivoriūnienė.
Pasak jos, šiuolaikinė medicina turi įvairiausių nuostabių dalykų, pavyzdžiui, vėžio testų – iš kraujo gali sužinoti, ar tau gresia ši liga, ar ne.
„Yra puikių programų, kurios neįgyvendintos, tad milijonai litų lieka kasmet. Krūties vėžys, gimdos kaklelio, prostatos vėžys, storosios žarnos vėžys diagnosuojami per vėlai vien dėl to, kad sunegalavęs žmogus kažką bandė daryti pats“, – pasakojo gydytoja.
„Po to, kai jis jau su gydytoju pabendravo ir jei medikas pasakė, kad tikrai rimta liga negresia, aš nieko prieš netradicinę mediciną neturiu. Aš jos neneigiu. Mano mokytojas yra sakęs: jeigu aš negaliu padėti, tegu padeda bet kas“, – pridūrė ji.
Pasak I.Pivoriūnienės, konfrontacija tarp tradicinės ir netradicinės medicinos nereikalinga, tačiau gydant netradiciniu būdu esą negalima imti pinigų už išskirtinius savo sugebėjimus.
„Reikia nueiti pas savo gydytoją. Jokiu būdu negalima sunegalavus eiti ieškoti pagalbos kažkur. (...) Puikiai žinome pasaulyje žymių žmonių, kurių netekome vien dėl to, kad jie pasiryžo gydytis netradiciniais būdais“, – tvirtino I.Pivoriūnienė.