Rusijoje amerikietis mokslininkas apsilankė ne šiaip sau – jam buvo grąžintas Rusijos verslininko Ališero Usmanovo išpirktas Nobelio prizas, kurį jis labdaros tikslais aukcione pardavė už 4,8 mln. dolerių.
Paskaitoje J.Watsonas papasakojo, kad vėžio tyrimais susidomėjo tuomet, kai ši liga buvo nustatyta jo tėvui.
„Aš įstojau į Indianos universitetą ir susidomėjau virusais ir jų poveikiu genetinei medžiagai. Man svarbiausia buvo suprasti, ar virusai sukelia vėžį. Jei taip – kokie, defektiniai, ar įprasti. Nuo genų perėjau prie DNR struktūros“, – pasakojo jis.
Nobelio premija mokslininkui buvo skirta už DNR struktūros tyrimus.
Išsikėlė tikslą rasti vaistus nuo vėžio
Dabar, būdamas 87 metų amžiaus, J.Watsonas kelia sau naują tikslą – iššifruoti vėžiu sirgusių žmonių genomą. Jis pabrėžė, kad dabar onkologiniai susirgimai išgydomi tik tam tikrais atvejais. Svarbiausia, jo teigimu, ieškoti vaistų nuo vėlyvųjų stadijų vėžio.
Manau, kad per penkerius metus mums pavyks sukurti vaistus nuo visų stadijų vėžio.
„Manau, kad per penkerius metus mums pavyks sukurti vaistus nuo visų stadijų vėžio“, – pareiškė jis.
J.Watsonas pabrėžė, kad kasdienės aspirino dozės gali padidinti organizmo atsparumą vėžiniams susirgimams, o sportas net 30 proc. sumažina riziką susirgti vėžiu.
Šis mokslininkas yra pirmas Nobelio premijos laureatas, pardavęs savo apdovanojimą. Aukcionas įvyko praėjusių metų pabaigoje.
Gautos lėšos buvo atiduotos „Cold Spring Harbor“ laboratorijai, priklausančiai vienam Kembridžo universiteto koledžui.
Driekiasi skandalų šleifas
Šiai laboratorijai 25 metus vadovavęs J.Watsonas mokslo pasaulyje garsėja kaip vienas mažiausiai sukalbamų žmonių.
Jis siūlė panaudoti genų inžineriją paverčiant visas merginas gražuolėmis.
Jis buvo įsivėlęs į daug skandalų dėl diskriminacijos.
Jis siūlė panaudoti genų inžineriją paverčiant visas merginas gražuolėmis, siūlė dar įsčiose nustatyti, ar vaikas bus gėjus, tokiu atveju leidžiant motinai apsispręsti, ar ji nori gimdyti.
Be to, jis tvirtino, kad juodaodžių rasės žmonės pasižymi menkesniu intelektu. Galiausiai šie skandalai išvertė mokslininką iš kėdės.