Norite būti ryto žmogumi? Paprasti patarimai, kaip tapti vyturiu

Norintieji suspėti daugiau nuveikti, ypač tie, kurie turi vaikų, žino, jog geriausias laikas – ankstus rytas. Atsikėlus penktą, galima ramiai skirti laiko sau, rytinei kavai, sportui, kol atsikelia likę šeimos nariai ir prieš užgriūvant darbo reikalams. Tačiau jei iš prigimties nesate vyturys, ankstyvas kėlimasis veikiausiai primena agoniją ir žinote, jog vien nustatyti žadintuvą čia nepakaks. Tad kaip prisipratinti būti ryto žmogumi?
Ryte keltis nenorinti mergina
Ryte keltis nenorinti mergina / 123RF.com nuotr.

Kaip shape.com teigia neurologas, miego specialistas dr. Chrisas Winteris, atsikelti anksti gali būti sunku, nes tai susiję ne tik su mūsų norais ar valia, bet didelį vaidmenį čia vaidina ir mūsų chronotipas, genų kontroliuojama natūrali kūno reakcija miegoti ir keltis tam tikru metu. Dėl šios priežasties vieni žmonės yra labai gyvybingi ryte, o kitiems energijos atsiranda tik atėjus vakarui.

Licencijuota klinikinė psichologė dr. Britney Blair, tyrinėjanti miego mokslą, irgi pritaria, kad geriausiai miegame ir produktyviausi esame tada, kai sekame savo natūraliu chronotipu. Taigi, iš vienos pusės, eiti prieš natūralų savo ritmą ji nerekomenduoja, tačiau suprasdama, jog yra situacijų, kai žmogui tikrai naudingiau būtų keltis anksti ryte, ji pritaria, kad galima išmėginti pakeisti savo ritmą.

Juolab jog yra tyrimų, rodančių, kad ryto žmones rečiau kamuoja depresija ir jie linkę rinktis sveikesnį gyvenimo būdą; o štai vadinamosios pelėdos, kaip pastebima, yra kūrybingesnės.

Shape.com kalbinta sertifikuota sveikatingumo trenerė bei profesorė Jessica Matthews teigia, jog mes galime ištreniruoti savo cirkadinį ritmą taip, kad jaustumėmės gyvybingesni ir žvalesni šviesiu paros metu ir labiau mieguisti, kai sutemsta. Būtent tai ir padėtų tapti „ryto žmogumi“.

Patarimai, kaip tapti vyturiu

Pirmiausia svarbu mokytis keltis ir gultis anksčiau, tačiau tai daryti reikėtų palengva. Mėginkite ankstinti šį laiką pusvalandžiu bent keletą dienų, kol nebesijausite pavargę ar mieguisti. Tuomet dar paankstinkite žadintuvą. Svarbu, jog ir miegoti pradėtumėte eiti anksčiau, siekiant nesumažinti bendro miego valandų skaičiaus.

Taip pat rekomenduojama nenutrūkti nuo grandinės savaitgalį – jei rytais mėginsite keltis šeštą, o savaitgalį gulinėsite iki dešimtos, jūsų organizmas pasimes. Net ir savaitgalį rekomenduojama palaikyti tą patį ar bent panašų ritmą, siekiant suderinti organizmo cirkadinį ritmą.

Be to, ryte patariama išmėginti mankštą, nes tai puikus būdas išjudinti kūną, pasijusti žvalesniems ir pakeisti mąstyseną. Negana to, ryte pasportavę veikiausiai nenorėsite šio įdirbio „sugadinti“ pasirinkę netinkamus, nemaistingus pusryčius.

Galiausiai, ekspertai pataria džiaugtis kylančia saule ir stengtis gyventi jos ritmu. Nubudę ryte plačiai atidenkite užuolaidas ir mėgaukitės ryto šviesa.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų