„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Noriu pradėti treniruotis dabar, tačiau kaip tą daryti, kol lauke dar vėsu?

Nuo naujų metų iš spintos vėl traukiame sportinę aprangą. Norėdami sugrįžti į aktyvų sportinį režimą, tesėti sau išsikeltus naujamečius pažadus ar tiesiog gražinti kūną laukiant pavasario, svarstome, kokią fizinę veiklą pasirinkti. Kaip šaltuoju metų laiku sportuoti pataria profesionalūs treneriai?
Rytinė treniruotė
Rytinė treniruotė / Vida Press nuotr.

Daugiau nei 15 metų grupinių užsiėmimų trenere dirbanti Ramunė Supranavičienė pastebi, jog pablogėjus orams dauguma grįžta į sporto klubus: „Tie, kas šiltuoju metų laiku renkasi bėgimą, žiemą mėgstamą veiklą gali tęsti treniruoklių salėje – tam yra sudarytos visos sąlygos.“

Bėgikams bei maratonininkams trenerė pataria rinktis ne tik bėgimo treniruoklius, bet atlikti ir jėgos pratimus. „Turėti stiprias kojas ir širdį nepakanka. Būtina stiprinti ir viršutinę kūno dalį – nugarą, rankas, krūtinės raumenis, pilvo presą. Vadinamasis „korsetas“ yra ypač svarbus greitame ėjime.“

Ramunė Supranavičienė / Gedmanto Kropio nuotr.
Ramunė Supranavičienė / Gedmanto Kropio nuotr.

Na, o tiems, kurie neturi mėgstamos sporto rūšies, R.Supranavičienė rekomenduoja kreiptis į sporto trenerį, kuris patars, kaip, kiek ir kokių pratimų reikia atlikti, norint palaikyti gerą viso raumenyno formą.

Tie, kurie nemėgsta treniruotis salėje, visuomet gali prisijungti prie įvairių šakų bei intensyvumo grupinių užsiėmimų.

Būtina stiprinti ir viršutinę kūno dalį – nugarą, rankas, krūtinės raumenis, pilvo presą.

Su tinkama apranga – lauke nebaisu

Tiesa, pastaruoju metu populiarėja tendencijos sportuoti lauko sąlygomis: „Pasitaiko vis daugiau entuziastų, kurie visus metus, nepriklausomai nuo oro sąlygų, nori treniruotis lauke“, – teigia trenerė.

Treniruočių krūviai, treniruojantis lauke ir salėje, nesikeičia, tačiau apranga turi keistis iš esmės. „JC Sport“ trenerio Jeano Claude'o Edorho teigimu, svarbiausia pasirūpinti tinkamais batais bei kojinėmis.

Jeanas Claude'as Edorhas / Gedmanto Kropio nuotr.
Jeanas Claude'as Edorhas / Gedmanto Kropio nuotr.

„Kai už lango – šlapdriba, o tu nori išeiti į lauką pabėgioti, labai svarbu turėti tinkamus batus bei ilgesnes ir storesnes kojines, skirtas žiemai. Geriausia rinktis tokius batus, kurie būtų neperšlampami, ir kuriuos vėliau galėtum panaudoti kitose atletikos šakose“, – pataria treneris.

Turint ilgesnes, šiltas specializuotas kojines nebūtina dėvėti ilgų sportinių kelnių. Tačiau viršutinę kūno dalį būtina pastiprinti šiltesne apranga.

Kai už lango – šlapdriba, o tu nori išeiti į lauką pabėgioti, labai svarbu turėti tinkamus batus bei ilgesnes ir storesnes kojines, skirtas žiemai.

„Kadangi kojos šyla greičiau nei viršutinė kūno dalis, ją reikia palaikyti šiltai. Taip pat reikia nepamiršti ir sportinio šaliko, o šalčių metu – ir pirštinių“, – priduria treneris.

Keli sveikatos patarimai

J.C.Edorho teigimu, bėgiojant šaltuoju periodu būtina stebėt savo kvėpavimo ritmą – per dažnas kvėpavimas gali peršaldyti gerklę, susargdinti organizmą. Kvėpavimo intensyvumą ypač svarbu stebėti tiems, kurie serga lėtine astma.

Žiemą po treniruotės taip pat patariama išsimaudyti po karštu dušu ar netgi pagulėti šiltoje vonioje, priklausomai nuo to, kiek laiko praleidote lauke.

Svarbu nepamiršti, jog žiemą, kai mus pasiekia mažiau saulės šilumos, trūksta įvairesnio natūralaus maisto, patariama rinktis kuo labiau subalansuotą mitybą, o esant poreikiui papildomai vartoti vitaminus ar kitus maisto papildus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs