Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nugaros skausmai nėštumo metu: kaip jų galima išvengti?

Mažylio laukimas – ypatingas laikotarpis, tačiau laukimo džiaugsmą neretai aptemdo nugaros ir juosmens skausmai. Ar įmanoma skausmo išvengti arba bent jį sumažinti?
Nėščia moteris.
Nėščia moteris. / 123RF.com nuotr.

Reabilitacijos ir slaugos centro „Gemma” kineziterapeutės Jolantos Urbonienės teigimu, dažniausia skaudančios nugaros priežastis – svorio centro pasikeitimas nėštumo metu.

Kineziterapeutė Jolanta Urbonienė.
Kineziterapeutė Jolanta Urbonienė.

„Tai įvyksta apie 4–5 nėštumo mėnesį. Šiuo periodu vaisiaus svoris pradeda sparčiai augti, todėl auga ir moters svoris. Dėl augančio mažylio ir vaisiaus vandenų pasislenka moters kūno svorio centras, todėl nugaros raumenims tenka didesnis krūvis.

Nugarai padidėja apkrovimas, pilvo raumenys išsitempia, o nugaros – sutrumpėja”, – pasakoja su nėščiosiomis ir kūdikiais dirbanti „Gemma” kineziterapeutė.

Anot jos, didelę reikšmę nugaros skausmams turi ir hormonų pusiausvyros. Pavyzdžiui, vienas iš hormonų relaksinas – didina raiščių laisvumą, dėl to mažėja stuburo ir sąnarių stabilumas.

„Šį stuburo ir sąnarių nestabilumą bando kompensuoti raumenys, tik deja, neilgam. Raumenys negali pakeisti raiščių funkcijos, jie įsitempia, greičiau pavargsta, blogėja metabolizmas ir atsiranda skausmas”, – pokyčius nėštumo metu pasakoja J.Urbonienė. Nėštumo metu, dubens kaulų jungtys ir raiščiai suminkštėja, gaktikaulio šakos pradeda platėti į šonus. Kūnas ruošiasi gimdymui. Šis minkštėjimas didina kryžminio klubo sąnario paslankumą, todėl gali atsirasti skausmas ir dubens srityje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nėštumas be nugaros skausmų – misija įmanoma

Kaip to skausmo išvengti?

Norint apmalšinti skausmus galima apsilankyti ir pas masažuotoją. Daugelis besilaukiančių mamyčių gali be baimės mėgautis masažo malonumais. Masažas ne tik lengvina nėštumą, bet ir padeda pasiruošti gimdymui. Atpalaiduojantis masažas ir švelnūs prisilietimai teigiamai veikia psichinę ir emocinę būsimos mamos būklę.

Anot kineziterapeutės, nugarą patartina sustiprinti jau iki nėštumo, idealu, jei moteris tam periodui pasiruošia. Jei nėštumas sklandus, o moteris gerai jaučiasi, neturi intoksikacijos, ji gali palaikyti nugaros raumenų tonusą ir nėštumo metu.

Nėštumo metu galima rinktis baseiną, jogą nėščiosioms, pilatesą nėščiosioms arba pratimus su kineziterapeuto priežiūra. Jei nėra jokių apribojimų iš gydytojo, moteris gali būti fiziškai aktyvi visą nėštumą. Nėščiosioms labai tinka pasivaikščiojimai miške, parke.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų