Atsikeliate gerokai anksčiau, kad tikrai viską suspėtumėte ir vis vien pavėluojate į darbą (prieš tai pavėlavę nuvežti vaiką į mokyklą), o vėliau laiku neatvykstate į susitikimą. Nors stengiatės iš visų jėgų. Pažįstama situacija?
Daugelis žmonių IŠ TIKRŲJŲ stengiasi būti punktualūs, bet stebuklingai jiems tai niekaip nepavyksta. Jie tyliai kenčia kolegų ir artimųjų priekaištus, pašaipas, šimtąjį kartą pasižada nebevėluoti, bet... viskas veltui.
Diana Delozor, išsamiai nagrinėjusi šį fenomeną ir apie jį net parašiusi knygą, teigia, kad vėluoti nėra nei labai blogai, nei gerai. „Vėlavimo reiškinys beveik netirtas moksliškai, bet kai kurie ekspertai laikosi nuomonės, kad įprotis vėluoti arba punktualumas slypi jau mūsų DNR, tad jei jau esate chroniškas vėluotojas, juo greičiausiai ir liksite. Šiaip ar taip, jei jūs linkęs vėluoti, tikriausiai jau girdėjote šimtus kritinių pastabų. Apie tai, kad esate tingus ir išsiblaškęs. Bet pats žinote – jei atmestumėte faktą, kad esate etatinis vėluotojas, daugiau niekuo nesiskirtumėte nuo kitų. Toks tiesiog jūsų asmenybės tipas.“
Gera naujiena ta, kad jūs netgi TURITE PRANAŠUMŲ!
1. Jūs – didesni optimistai už kitus
Nes esate įsitikinę, kad per trumpesnį laiką tikrai atliksite daugiau darbų, nei kiti. Dažnai jūs klystate ir vėluojate, bet kitą kartą vėl optimistiškai planuojate... Tačiau nerealus laiko vertinimas vis tik atsiperka – buvo ištirta, kad teigiamas nusiteikimas mažina stresą ir galimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Be to, jūs ne tik atrodote, bet ir jaučiatės laimingesnis už niekada nevėluojančius perfekcionistus, geriau už juos dirbate ir kūrybiškiau mąstote.
San Diego universiteto mokslininkai nustatė, kad B tipo žmonės (tie, neorganizuoti ir vėluojantys) ramiau ir racionaliau už kitus elgiasi nenumatytose ar ekstremaliose situacijose.
TAIP PAT SKAITYKITE: Testas: nupieškite žmogų ir sužinokite, kas esate!
2. Jūs sugebate būti „čia ir dabar“
Laikas – reliatyvi sąvoka, jis neegzistuoja gamtoje, tad ir punktualumas – reliatyvus.
O ne nuolat žvilgčiojate, kiek valandų. Tik jūs galite stabtelti ir pasigrožėti debesimis ar įtraukti kavos aromato, sklindančio iš kavinės. Laikas – reliatyvi sąvoka, jis neegzistuoja gamtoje, tad ir punktualumas – reliatyvus. Amerikiečiai ar vokiečiai vėlavimą suvokia kaip nepagarbos ženklą (esą jūsų laikas jums brangesnis už kažkieno kito), bet pietų Europoje ar Lotynų Amerikoje į vėlavimą (net kelių valandų) žiūrima pro pirštus. Na, pavėlavote, reiškia tam turėjote priežasčių...
3. Žinote, kad geriau mažiau, bet geriau
Argumentas, kad jei nuolat vėluojate į darbą, tai padarote mažiau nei kolegos, irgi ne visai teisingas – vieni „atsėdi“ valandas, o kiti per trumpą laiką padaro daugiau už „sėdėtojus“. Gyvenimas niekada negali būti suplanuotas iki menkiausių detalių. Ir dažnai mes negalime visko kontroliuoti, tačiau džiaugtis kiekviena diena – niekas netrukdo!