O kas, jeigu...? Kaip pasirūpinti savimi ir išvengti netikėtumų

Ar kada susimąstėte, kas būtų, jeigu būtų? Nors atrodo tai tik teorinis klausimas, tačiau gyvenime gali įvykti tiek nenumatytų įvykių, kad nuo jų visų apsisaugoti kartais atrodo, kad neįmanoma. Tačiau visada galima įvertinti savo gyvenimo būdą, pasirūpinti savimi bei nuspėti, kur galėtų prireikti pagalbos.
Tėtis su sūnum
Tėtis su sūnum / 123RF.com nuotr.

Koks gyvybės draudimas geriausiai tinka? Kas svarbiausia renkantis gyvybės draudimą? Visa tai pasakoja gyvybės draudimo bendrovės PZU Produktų vystymo vadovė Edita Majerienė.

2023 m. PZU gyvybės draudimo bendrovės atlikto tyrimo apie šalies gyventojų nuomonę dėl rūpinimosi savo sveikata bei požiūrio į nuotolines gydytojų konsultacijas duomenimis, net 73 proc. tyrimo dalyvių neribotas naudojimasis nuotolinėmis šeimos arba bendrosios praktikos gydytojo konsultacijomis yra aktualus.

Dauguma (net 71 proc.) apklaustųjų į sveikatos priežiūros specialistą ar gydytoją kreipiasi susirgę arba pajutę sveikatos suprastėjimą. Beveik pusė (48 proc.) kreipiasi dėl reikalingų tyrimų, 40 proc. – dėl medikamentų receptų, 29 proc. – profilaktinėms patikroms.

47 proc. respondentų, paklausti, ką mano apie privačias sveikatos priežiūros paslaugas, teigia, kad privačiomis sveikatos priežiūros paslaugomis naudojasi mažiau gyventojų, todėl greitai sulaukiama konsultacijos. 39 proc. įsitikinę, kad gydytojai skiria daugiau dėmesio nei valstybinėse poliklinikose. Beveik ketvirtadalis (24 proc.) mano, jog privačios įstaigos turi geresnę ir modernesnę įrangą bei aparatūrą.

Dažniausiai įvardijamas nuotolinių konsultacijų su šeimos ar bendrosios praktikos gydytoju privalumas yra greitesnis paslaugos prieinamumas. Trečdalis (33 proc.) mano, jog nuotolinės konsultacijos yra patogesnės nei fizinės, 15 proc. tyrimo dalyvių teigimu, nuotolinės konsultacijos metu gydytojas skiria daugiau dėmesio nei per fizinę konsultaciją.

„Tokį rezultatą galėjo nulemti šiais laikais pastebima vis ilgėjančių eilių pas gydytojus tendencija, kuri, tikėtina, nesikeis ir ateityje. Taigi, pavyzdžiui, sunegalavus gydymo rekomendacijų, vaistų recepto išrašymo tenka laukti bent vieną dieną (jeigu savaitgalis, tai dar daugiau), nors gydymą efektyviausia pradėti nedelsiant. Turint telemedicinos paslaugą, konsultacija suteikiama darbo dienomis, savaitgaliais ar net švenčių dienomis kelių valandų intervale, tad yra galimybė iškart gauti receptą ir pradėti reikiamą gydymą“, – sako Edita Majerienė.

Gyvybės draudimas turi būti lankstus bei prisitaikyti prie kiekvieno kliento individualių poreikių.

Mylintiems gyvenimą

Bet ar kada netikėtose situacijose, teko pagalvoti „ar turiu draudimą?“ Na, jei toks, kuris nuramina ir leidžia mėgautis gyvenimu, tai PZU pataikė į dešimtuką ir siūlo investicinį gyvybės draudimą „Mylintiems gyvenimą“. Šis draudimas ypatingas tuo, kad gali būti pritaikytas pagal kiekvieno kliento poreikius, gyvenimo būdą.

„Tai draudimas, kai viena sutartimi galima patogiai užsisakyti papildomų draudimo paslaugų prie jau esamos pagrindinio draudimo sutarties“, – pasakoja PZU Produktų vystymo vadovė Edita Majerienė.

Prie „Mylintiems gyvenimą“ investicinio gyvybės draudimo galima pasirinkti – nelaimingų atsitikimų draudimą „Energingiems“, draudimą nuo darbingumo netekimo „Veikliems“, kritinių ligų draudimą „Rūpestingiems“, papildomo kapitalo kaupimo draudimą „Planuojantiems“ bei nuotolinių gydytojų konsultacijų draudimą „Atsakingiems“. Taip pat klientai gali rinktis išlaidų už mokamas konsultacijas, laboratorinius, diagnostinius tyrimus bei procedūras kompensavimą su papildomu draudimu „Telemedicina plius“.

Kaip išsirinkti tinkamą gyvybės draudimą?

Anot PZU ekspertės E. Majerienės, visi esame skirtingi ir turime skirtingus poreikius, gyvenimo būdą ir finansines galimybes, todėl gyvybės draudimas turi būti lankstus bei prisitaikyti prie kiekvieno kliento individualių poreikių.

„Pavyzdžiui, žmonėms, gyvenantiems aktyvų gyvenimo būdą, svarbi apsauga nuo nelaimingų atsitikimų, žmonėms, turintiems finansinių įsipareigojimų svarbu apdrausti gyvybę, o šeimoms su mažais vaikais be kaupimo ateičiai gali būti aktualu bet kada pasikonsultuoti su gydytoju, kiekvienam svarbu turėti apsaugą nuo kritinių ligų, darbingumo netekimo bei užsitikrinti orią senatvę.

Draudimas turi suteikti svarbiausias apsaugas netikėčiausiuose situacijose ir užtikrintų finansinį stabilumą jums ir jūsų šeimai“, – įsitikinusi ji.

Tačiau kaip išsirinkti tinkamą sau gyvybės draudimą?

Draudimo ekspertė E. Majerienė sako, kad kriterijai labai paprasti – pagal gyvenimo būdą (aktyvūs, dirbantys rizikingą darbą, gyvenantys ramų ir sėslų gyvenimą ir pan.), šeimos sudėtį (turintys vaikų, vedę ar vieniši), sveikatos būklę (jauni ar turintys sveikatos problemų ir pan.) ir finansines galimybes (ypatingai svarbu, jei atlyginimas yra vienintelis pajamų šaltinis ir jo galima netekti, suprastėjus sveikatai, tapus neįgaliu ar patyrus traumą).

Svarbiausia suvokti, kad mūsų gyvenimas neįkainojamas, tad būtina pasirūpinti savimi ir savo šeimos nariais netikėtose situacijose. Norint priimti tinkamą sprendimą dėl savo ir savo šeimos narių ateities, pasikonsultuoti su draudimo ekspertu, kuris drauge su jumis pateiks jūsų ir jūsų šeimos narių poreikius atitinkantį draudimo sprendimą“, – aiškina ji.

Kas būtų, jeigu būtų

Kalbant apie atžalas, tėvai susimąsto tik apie nelaimingų atsitikimų išmokas. Nors tai tikrai gerai ir naudinga, tačiau kas bus, jei prižiūrint vaiką negalėsite dirbti? Teks imti nedarbingumą, o dienpinigių draudimo nebus, todėl šeima nukentės finansiškai.

E. Majerienės teigimu, viena didžiausių klaidų draudžiantis – pirmiausia drausti vaikus, o ne save.

Į klausimą, ar tobulas draudimas egzistuoja, yra tik vienas atsakymas – jis tobulas tada, kai jis tinka jums.

„Suprantama, kad visi norime geriausios ateities savo vaikams, bet tokiems klientams visada užduodame klausimą – „Kas mokės vaiko draudimą, jeigu jums kažkas nutiks?“, – kalba ji.

„Net jei sudarę gyvybės draudimo sutartį, kažkuriame gyvenimo etape susiduriate su finansiniais sunkumais, verta ieškoti išeičių ir pasikonsultuoti su PZU gyvybės draudimo konsultantais. Jie padės rasti geriausią sprendimą ir užtikrinti jūsų ar jūsų šeimos narių apsaugas ir finansinį saugumą. Blogiausia, ką galite padaryti, tai imti ir tiesiog nutraukti draudimą. Juk tai – saugumo garantas. Pavyzdžiui, praradus darbą visada galima stabdyti įmokų mokėjimą, išlaikant draudimo apsaugas. Per tą laiką ir vėl pradėsite mokėti įmokas, tačiau neprarasite draudimo ir susirgus rimta liga, patyrus traumą ar įvykus nelaimei, ji jums pasitarnaus.

„Į klausimą, ar tobulas draudimas egzistuoja, yra tik vienas atsakymas – jis tobulas tada, kai jis tinka jums. Svarbiausia laiku kreiptis į profesionalius konsultantus“ – sako PZU Produktų vystymo vadovė Edita Majerienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis