„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Odos erkutės: kas neleidžia joms suaktyvėti ir kodėl svarbu tinkamai valyti traiškanas?

Paraudimai, suintensyvėję bėrimai, pleiskanojimas ar netgi atsiradusios traiškanos – visa tai gali būti signalai, kad ant jūsų odos padaugėjo erkučių. „Eurovaistinės“ farmacininkė Fausta Barisevičienė vaistinės pranešime žiniasklaidai pasakoja, nors šių gyvų erkučių negalime ant savo odos pamatyti plika akimi, mes vis tiek kiekvienas jų turime. Taip pat ji dalijasi patarimais, kaip neleisti šioms suaktyvėti ir kaip nuraminti jų varginamą odą.
Farmacininkė Fausta Barisevičienė – apie odos erkutes
Farmacininkė Fausta Barisevičienė – apie odos erkutes / „Eurovaistinės“ ir 123RF.com nuotr.

Su amžiumi – daugiau erkučių

Odos erkučių natūraliai turime kiekvienas, pasakoja farmacininkė F.Barisevičienė. Anot jos, vaikai erkučių turi gerokai mažiau negu suaugusieji, kadangi su amžiumi jų skaičius vis didėja.

„Erkutės yra tarsi natūrali mūsų organizmo dalis, todėl mes negalime sakyti, kad jos mums tik kenkia. Jeigu mūsų imuninė sistema yra stipri ir nesiskundžiame jokiais odos pažeidimais, odos erkutės pašalina negyvąsias mūsų veido odos ląsteles arba atvirkščiai – minta sebumu – t. y. odos riebalais.

Didžiausios problemos prasideda būtent nusilpus imuninei sistemai arba pažeidus odą.

Didžiausios problemos prasideda būtent nusilpus imuninei sistemai arba pažeidus odą tokiais išoriniais veiksniais kaip staigūs temperatūrų pokyčiai, dažnas veido lietimas neplautomis rankomis, kosmetikos ir rankšluosčių dalijimasis su artimaisiais“, – pasakoja farmacininkė F.Barisevičienė.

Netgi blakstienose – erkutės

Farmacininkė pasakoja, kad apie erkučių suaktyvėjimą gali išduoti veido odos paraudimai, suintensyvėję bėrimai, greitai besiriebaluojanti oda ir netgi pagausėjusios traiškanos akyse.

„Erkutės gali veistis tiek ant veido ir kūno odos, tiek ant blakstienų. Pavyzdžiui, erkutės akyse pasireiškia pagausėjusiomis traiškanomis, akių uždegimais, vokų patinimais ir miežiais. Neretai erkučių suaktyvėjimą gali paskatinti priauginamos blakstienos arba jų laminavimas. Taip pat daugiau erkučių gali atsirasti naudojant reguliariai neplaunamas kosmetines kempinėles, teptukus ir šepetėlius“, – pasakoja F. Barisevičienė.

Padeda šilti drėgni kompresai

„Labai dažnai suaktyvėjus odos erkutėms skundžiamasi akių vokų uždegimais ir gausiu traiškanojimu. Tokiais atvejais, ypač patinus vokams, patariama nuraminti odą šiltais kompresais, kurie mažina odos paburkimą, suminkština traiškanas, ištirpdo susikaupusius riebalus aplink blakstienas, palengvina riebalų ištekėjimą iš vokų.

Kompresams paruoškite ramunėlių arba medetkų arbatos, kadangi jos mažina uždegimus. Šiek tiek pravėsus nuovirui, sušlapinkite vatos diskelius, uždėkite juos ant patinusių vietų ir palaikykite iki 5 minučių, kol šie galutinai pravės. Tai kartokite 2–3 kartus dienoje ir nepamirškite prieš procedūrą nusiplauti rankų“, – pataria farmacininkė.

Tinkamai valykite traiškanas

Farmacininkė pasakoja, kad ryte prabudus su gausiomis traiškanomis akyse, labai svarbu žinoti, kaip tinkamai jas išvalyti. Ji pataria, geriau to nedaryti plikomis rankomis ir vietoj to naudoti servetėles.

Taip pat, didžiausia klaida, kai traiškanos yra valomos bet kaip. Labai svarbu jas bandyti pašalinti valant į nosies pusę. Jeigu traiškanas trinsime bet kaip, nešvarumai pateks į mūsų akies gleivinę – taip jos gali papulti po vokais, ilgiau užsilaikyti ir sukelti akių uždegimą.

Pataria, kaip kovoti su erkučių suaktyvėjimu

1. Nenaudoti riebių losjonų. Riebūs losjonai ypatingai riebios odos savininkams gali tik dar labiau paskatinti sebumo išsiskyrimą.

2. Atsakingai praustis. Tai patariama daryti ne tik ryte bei vakare, bet ir pasportavus sporto klube.

3. Nelieskite veido rankomis. Svarbu išsiugdyti įprotį rečiau liesti savo veidą, nes ant rankų dažnai nešiojame daug nešvarumų ir bakterijų.

4. Atskiri rankšluosčiai, kosmetika ir patalynė. Net ir su artimiausiais žmonėmis patariama nesidalinti šiais daiktais, kadangi jais keliauja ne tik veido erkutės, bet ir visos kitos bakterijos, galinčios iššaukti įvairius odos uždegimus.

5. Plaukite kosmetikos kempinėles ir teptukus. Darykite tai bent kartą per savaitę. Visas šias priemones plaukite su antibakteriniu muilu, o šepetėlius palikite džiūti padėję ant stalo taip, kad šereliai kabotų ore.

6. Stiprinkite imunitetą. Tai kone svarbiausia priežastis, norint išvengti erkučių suaktyvėjimo, nes jos atsiranda ne iš niekur, o būtent nusilpus mūsų imunitetui bei odos mikrobiotai.

7. Gydytojo konsultacija. Visgi įtariant, kad erkutės suaktyvėjo, pirmiausia patariama apsilankyti pas gydytoją, kuris atlikęs tyrimą galės įvertinti jūsų odą ir paskirti tinkamą gydymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau