Žemiau išvardinti organizmo siunčiami signalai rodo, kad organizmas stokoja magnio.
Nervingumas ir nuolatinis stresas
Jūs lengvai prarandate savitvardą ir sprogstate dėl mažmožių, dažnai jaučiate nerimą ir nepaaiškinamą nervingumą. Visa tai rodo, kad jums trūksta magnio. Magnis yra itin svarbus mūsų nervų sistemai ir gerai savijautai. Kai trūksta magnio, antinksčių liaukos pradeda aktyviau gaminti streso hormoną kortizolį.
Naktiniai mėšlungiai
Naktį dažnai prabundate dėl kojų mėšlungio. Arba kartais jaučiate kojų sunkumą ir dilgčiojimą. Magnis dalyvauja kalcio apykaitoje, kurio stygius (kaip ir magnio) yra viena populiariausių naktinių kojų mėšlungių priežastis. Beje, akių trūkčiojimas – taip pat magnio trūkumo požymis.
Prastas miegas
Jūs sunkiai užmiegate ir sunkiai keliatės, kartais valandų valandas gulite lovoje, bet negalite užmigti. Nemiga – aiškus magnio trūkumo ženklas, rodantis, kad jūsų nervų sistema veikia netinkamai.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kankina nemiga? Taisyklės norintiems geriau miegoti
Padažnėjęs širdies plakimas
Širdies permušimai, skausmas širdies plote, intensyvus širdies plakimas ir dažnas kvėpavimas – magnio deficito požymis. Magnis padeda sureguliuoti natrio ir kalcio apytaką ląstelėse ir tiesiogiai veikia širdies ir kraujagyslių sistemos darbą.
Antsvoris
Magnio trūkumas sutrikdo medžiagų apykaitą: jūsų organizmas negali tinkamai įsisavinti baltymų, riebalų ir angliavandenių, sulėtėja medžiagų apykaita.
Blyškumas
Nesidžiaugiate savo atspindžiu veidrodyje, veidas išblyškęs, paburkęs, po akimis tamsūs ratilai? Magnis vaidina svarbų vaidmenį normalizuojant kraujo spaudimą, todėl šie požymiai byloja, kad reikėtų susirūpinti dėl magnio trūkumo.
Magnio trūkumą gali sukelti ir tam tikri jūsų polinkiai, įpročiai, pasirinkimai:
Alkoholis
Jeigu vartojate alkoholinius gėrimus dažniau negu 3 kartus per savaitę – esate rizikos grupėje. Vynas, alus ir įvairūs kokteiliai varo šlapimą, o kartu su juo – ir magnį.
TAIP PAT SKAITYKITE: Ką Zodiako ženklas sako apie jūsų pasilinksminimo įpročius?
Kava ir spurga
Magnis, skatindamas insulino gamybą, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Jeigu dažnai lepinate save kava ir saldžiu desertu prie jos – rizikuojate dvigubai. Šlapimą varanti kava ir greiti angliavandeniai garantuoja greitą magnio pasišalinimą iš organizmo.
Kontraceptinės tabletės
Jeigu reguliariai vartojate geriamuosius kontraceptikus, žinokite, kad jūsų „dirbtinis“ estrogenas skatina greitesnį magnio pasišalinimą iš organizmo.
TAIP PAT SKAITYKITE: Didžiausia intymaus gyvenimo klaida, kurią jūs galbūt darote
Maisto produktai, kuriuose yra daugiausiai magnio
• Saulėgrąžos ir riešutai
Moliūgų, saulėgrąžų, sezamo sėklos – puikūs magnio šaltiniai. Tarp riešutų daugiausiai šio mineralo turi anakardžiai, migdolai ir žemės riešutai, o rekordus muša bertoletijų riešutai.
• Vaisiai
Tarp vaisių reikėtų pažymėti avokadus, bananus, džiovintus abrikosus ir slyvas, mangus, melionus ir greipfrutus. Magnio taip pat gausu vynuogių sultyse.
• Ankštinės kultūros
Sojų pupelės ir kitų sojų produktai turi itin daug magnio. Taip pat jo gausu juodosiose pupelėse ir avinžirniuose.
• Daržovės ir kruopos
Žalias augalų pigmentas, žinomas kaip chlorofilas, – dar vienas magnio šaltinis. Jo itin gausu visose žaliose lapinėse daržovėse: špinatuose, rūgštynėse, lapiniuose burokėliuose, artišokuose, pastarnokuose ir pan.
Tarp kruopų magnio daugiausiai turi avižų sėlenos, rudieji ir laukiniai ryžiai, „Bulgur“ kruopos, soros ir grikiai.
• Gyvūninės kilmės produktai
Magnio taip pat rasite vištienos krūtinėlėje, jautienoje, avienoje ir piene. Tiesa, pastarajame magnio nedaug, bet jis gerai pasisavinamas.
Svarbu: sergantieji inkstų ligomis bei I tipo diabetu, besiskundžiantys padidintu kraujospūdžiu ir širdies ritmo sutrikimais bei nėščiosios dėl papildomo magnio vartojimo privalo pasitarti su gydytoju.