Vaiko raidos centro direktorės dr. Jovitos Petrulytės teigimu, programa apima 2 tūkst. žodžių žodyną su paveikslėliais ir įgarsinimu, ir dar tūkstantį žodžių su paveikslėliais ir įgarsinimu, kurie gali būti sukurti individualiai pagal vaiko aplinkos poreikius. Bendravimui palengvinti sukurtos dažniausiai naudojamos buityje frazės, suskirstytos į 15 kategorijų: skaičiai, raidės, spalvos, figūros, maistas, žmonės, daiktai, gyvūnai, augalai, Lietuva, pasaulis, kalendorius, vietos, veiksmai. Vaikas gali išreikšti savo mintis sakiniais iki šešių žodžių.
Pasak Vaiko raidos centro Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėjos Laimos Mikulėnaitės, ši programa naudinga autizmą, cerebrinį paralyžių ar protinį atsilikimą turintiems vaikams, kurie negali savo minčių, norų išreikšti įprasta kalba. Alternatyviosios komunikacijos programa jiems atveria galimybes bendrauti su aplinka. „Spaudydamas planšetiniame kompiuteryje matomus paveikslėlius, vaikas gali kalbėti su kitais ir tokiu būdu nesijausti kitoks, atskirtas. Balsas planšetiniame kompiuteryje tiesiog kalba už jį“, – sako L.Mikulėnaitė.
Alternatyviosios komunikacijos programa pritaikyta planšetiniams kompiuteriams su Android operacine sistema.
„Alternatyvioji komunikacija LT“ (AK.LT) sukurta Europos regioninės plėtros fondo finansuojamo projekto „Kompleksinės psichiatrinės pagalbos vaikui ir šeimai centro įkūrimas Vilniaus universiteto vaikų ligoninėje“ lėšomis.
Ši programa laimėjo Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos organizuojamo mobiliojo turinio sprendimų konkursą „Naujasis knygnešys 2014“ M. įtraukimas ir įgalinimas kategorijoje ir įgijo teisę atstovauti Lietuvai pasauliniame konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai – WSA-mobile 2014“.