Šiais metais nuo balandžio 25 d. iki gegužės 30 d. Lietuvoje užregistruoti 27 susirgimų tymais atvejai. Kol kas sergantys tymais registruojami tik Vilniaus mieste, tačiau, žinant, kad tymų virusas yra ypatingai lakus ir kontaktavusių asmenų (nesirgusių, neskiepytų ar nepilnai skiepytų) su sergančiuoju imlumas yra iki 95 proc., todėl manoma, kad tymų protrūkiai gali kilti ir kitose šalies teritorijose, rašoma pranešime spaudai.
Kadangi tymais susirgo 24 suaugę asmenys iš 27 registruotų nuo 20 iki 68 m. amžiaus, kurie buvo skiepyti viena tymų vakcinos doze arba nesirgę ir visai neskiepyti, asmens sveikatos priežiūros įstaigos, vykdančios imunoprofilaktiką, iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vakcinų sandėlio gali neatlyginamai paimti kombinuotos tymų, raudonukės ir epideminio parotito vakcinos ir skiepyti nepilnai ar visai neskiepytus, nesirgusius suaugusius asmenis.
Šią kombinuotą vakciną galima naudoti ir poekspozicinei profilaktikai, jeigu po kontakto su sergančiuoju praėjo ne daugiau nei trys paros (jeigu įmanoma nustatyti kontakto datą).
Lietuvoje 15–16,5 mėnesių kūdikiai ir 6–7 metų vaikai skiepijami nuo tymų pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, tačiau per pastaruosius trejus metus, dėl įvairių priežasčių, nemaža dalis vaikų liko neskiepyti nuo tymų. Todėl dar kartą primename, kad medikai, tėvai ar globėjai atkreiptų dėmesį į nepaskiepytų ar nepilnai skiepytų vaikų skiepijimų būklę ir suskubtų juos vakcinuoti nuo tymų.
Itin svarbu pasiskiepyti keliautojams, nes šiuo metu dideli tymų protrūkiai registruojami Gruzijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitose šalyse. ULAC duomenimis, Gruzijoje tymais serga apie 3800 asmenų. Užregistruotos ir dvi mirtys. Vienas iš mirusiųjų – 11 mėnesių kūdikis.
Jungtinėje Karalystėje užregistruota apie 1500 tymų atvejų. Vienas asmuo nuo tymų mirė.