Paskelbtas lengviausiai pasiekiamas būdas sulėtinti senatvę

Greičiausiai kiekvienas svajoja išsaugoti gražią figūrą, šviesų protą, kūno lankstumą, tačiau metai, deja, nepasigaili nė vieno. Žinoma, pastaruoju metu sukrutęs aktyvus gyvenimo būdas įtraukia ir skatina gyventi kaip įmanoma sveikiau, todėl galite net nustebti, išvydę žmones, atrodančius kone 20 metų jauniau.
Kas atitolina senatvę?
Kas atitolina senatvę? / Fotolia nuotr.
Susimąstėte, kaip to pasiekti? Štai švedų mokslininkai tikina, jog esmė ne tik sveikoje mityboje, genuose ar sporte (žinoma, nepaneigsime, kad tai kertiniai puikios savijautos ir jaunatviškumo akmenys). Pasirodo, jeigu žmogus praleidžia kuo daugiau laiko vertikalioje padėtyje, t. y. ne miega, o vaikšto, stovi ir kitaip juda, tuomet senėjimo procesas organizme pradeda lėtėti. Mokslininkų žodžiais tariant, vertikalioje kūno padėtyje DNR struktūros išlieka sveikos, o tai turi įtakos mūsų taip trokštamai jaunystei.

„Kuo ilgiau laiko praleisite ant kojų, tuo ilgesni bus telomerai, apsaugantys chromosomas nuo fizinių ir kitų pažeidimų. Tai padės sustiprinti jūsų sveikatą ir, žinoma, sustabdyti senatvę“, – profesorė Mai-Lis Hellenius iš Stokholmo.

Telomerai – tai svarbūs DNR fragmentai, kurie atsakingi už tai, kaip jūs jaunai atrodote. Moksliškai tariant, trumpi telomerai dažniausiai reiškia, kad jūs sensite greičiau, o štai žmonės, kurių telomerai ilgesni, atrodo kur kas geriau pagal savo amžių nei kad įrašyta pase. 

Profesorė netgi pabrėžia, jog ilgas stovėjimas gali būti veiksmingesnis nei mankštos pratimai! „Nors daugelyje šalių žmonės pakankamai juda, tačiau tuo pačiu nemažai laiko praleidžia ir sėdėdami ar gulėdami, o tai turi didžiulę įtaką mūsų savijautai“, – tikina specialistė. Taigi, jeigu esate itin sėslūs, nesportuojate, o labiau mėgstate ištiesti kojas, vadinasi, senatvė jau tiesia rankas į jus!

Mokslininkai netgi atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 49 žmonės, turintys antsvorio. Pusė iš jų pusmetį sportavo, o kiti - ne. Koks rezultatas? Pasirodo tie, kurie užsiėmė pratimais, buvo sveikesni, tačiau svarbiausiu veiksniu, kodėl ilgėjo telomerai, visgi išliko laikas, kurį jie praleido stovėdami, o ne sėdėdami. Atrodo, peršasi išvada, jog sumažinti valandų skaičių, kurias sėdime, yra kur kas naudingiau nei daugiau sportuoti? 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis