„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Patirtis: kaip alkoholio atsisakymas paveikia gyvenimą ir laimę

Andy Ramage yra vienas iš programos „One Year No Beer“ autorius ir sako, kad per pastaruosius 18 mėnesių padėjo daugiau nei 10 tūkstančiui žmonių pakeisti savo požiūrį į alkoholį.
Liūdna mergina
Liūdna mergina / „Shuterstock“ nuotr.

Betterhumans.coach.me rašoma, jog per savo ir kitų žmonių patirtį jis tapo ilgalaikių ir teigiamų įpročių pokyčių ekspertu, tačiau dar visai neseniai A.Ramage gyvenimas buvo visai kitoks.

Prieš trejus metus jis nusprendė vienus metus gyventi be alkoholio, nors daugeliui tai atrodė neįmanoma, tačiau toks pasirinkimas tik atskleidė, jog asmeninis gyvenimas ir darbinė sritis gali tapti tik geresni.

„Aš buvau tas, kuris pirmas atsiduria bare ir iš jo išeina paskutinis. Alkoholis buvo visada šalia tada, kai švenčiau, atsipalaiduodavau, susirasdavau draugų ar bendraudavau su klientais. Ilgainiui mano reputacija buvo tokia, kad su manimi yra linksma ir šalia visada yra alkoholio“, – rašo A.Ramage.

Po kiek laiko jis suprato, kad kažko trūksta, o laimės pojūtį tegalėjo įvertinti tik 5 iš dešimties. „Manyje augo nepasitenkinimas. Didelės svajonės ir tikslai slydo pro pirštus. Turėjau antsvorio, jaučiausi prastai, buvau mieguistas, o visas gyvenimas atrodė uždaras ratas – darbas, šeima, stresas.“

Priežasčių paieškos

A.Ramage bandė pakeisti savo situaciją ir pasijausti laimingu, tačiau viskas buvo ne taip paprasta. Pirmiausia jis įvertino viską aplink save, keitė mitybą, pradėjo medituoti, sportuoti. Visgi tai nedavė norimų rezultatų, nes sportui neužteko laiko ir motyvacijos, meditacijai jis jautėsi pernelyg įsitempęs, o sveika mityba baigdavosi gausiais pietumis su klientais ir tokiais pat gausiais užkandžiais vėlai naktį.

Galiausiai vyras suprato, kad problema slypi alkoholyje. „Kai pradėjau apie tai kalbėti, daugelis manė, kad aš turiu problemų. Alkoholis mane laikė įkalinęs ir neleido eiti pirmyn. Troškau tapti geresniu tėčiu, geresniu vyru, sveikesniu, sportiškesniu, sėkmingesniu tiek asmeniniame gyvenime, tiek darbe.“

Socialinis spaudimas

„Supraskite, atsisakyti alkoholio nėra lengva. Pabandykite pasakyti savo klientams, draugams, kad negeriate, ir stebėkite jų reakciją. Būkime atviri – alkoholis vienintelis TOKS narkotikas žemėje, kad žmonės daro viską, kad tik nesustotumėte jo vartoti. Ir aš buvau vienas iš tų žmonių – man nepatiko būti šalia negeriančių, nes giliai širdyje aš žinojau, jog man kyla vis daugiau klausimų dėl savo įpročių.“

A.Ramage pavyko išbūti tris savaites be alkoholio ir tai buvo ilgiausias laikas nuo jo paauglystės. Vyras pajuto, kad pasaulis aplink jį keičiasi, tačiau socialine prasme buvo labai sunku, todėl jis net nusprendė, jeigu tai kenks jo verslui, jis mes savo apsisprendimą. Visgi jis nepasidavė.

A.Ramage rašo, jog trys savaitės virto keturiomis, vėliau dviem mėnesiais, trimis ir tai tapo tik puikia pradžia. Jis pradėjo sportuoti, atgavo fizinę formą ir jautėsi vis geriau. Pokyčiai tapo pastebimi ir mityboje – be alkoholio buvo kur kas paprasčiau suprasti, koks maistas jam suteikia energijos, o koks – kaip tik atima. „Per metus netekau 19 kilogramų, o mano riebalų kiekis nuo 30 proc. sumažėjo iki 10 proc.

Aš grįžau į universitetą, baigiau psichologijos ir „koučingo“ mokslus, sukūriau 30 dienų programą „Mindfit“, kuri skirta kovoti su psichinės sveikatos problemomis didmiestyje, tapau vienu iš OneYearNoBeer.com įkūrėju. Mano produktyvumas augo ir aš jaučiausi per metus padaręs daugiau nei per dešimt.“

Tad kaip gyvenimas pasikeičia be alkoholio?

Atsiranda daugiau laiko, skirto ne darbui

Išgertuvėms reikia laiko, o pagirioms jo reikia dar daugiau. Metę gerti, jūs staiga suprantate, kad turite gerokai daugiau laiko seniems mėgstamiems užsiėmimams, esate energingi ir pradedate gyventi, o ne egzistuoti.

Santykiai pradeda žydėti

Klientai dar labiau vertina, darbe lengviau įgyvendinti užduotis, valdyti emocijas, o ir vaikai – jie džiaugiasi galėdami būti su energingu ir laimingu tėvu, žmona dar labiau myli savo laimingą ir sveiką vyrą.

Auga pasitikėjimas savimi

Verslas ir jo kūrimas – tai pasitikėjimas savimi. Na, o dirbtinis pasitikėjimas savimi, kurį dažniausiai jums suteikia alkoholis, naikina tikrąją jūsų asmenybę. Nerimas ir susierzinimas, kurį sukelia pagirios, yra pakankamas dalykas, kad sugriautų net tvirčiausią ir geriausią. Be alkoholio, jūsų vidinė jėga tik dar labiau auga.

Tampate psichologiškai tvirtesni

Alkoholis ir pagirios jūsų psichinę sveikatą veikia itin neigiamai. Aš jausdavau siaubingą nerimą, atrodė, kad krentu gilion duobėn.. Kuo ilgiau tai tęsėsi, tuo buvo sunkiau. Tačiau, metęs gerti, aš įveikiau tuos jausmus ir išsivadavau iš jų. Man tai buvo tikras atradimas.

Pagerėja fizinė sveikata

Alkoholio vartojimas susijęs su prasta mityba, nejudrumu ir didžiuliu nerimu, todėl kai metate gerti, atsiranda daugiau motyvacijos siekti tikslų, pradėti sportuoti, sveikai maitintis ir geriau jaustis.

Kūrybingos linksmybės

Atsisakę alkoholio, jūs turite galimybę pamatyti kitokį gyvenimą, tapti kūrybingesniais leisdami savo laisvalaikį. Tik pagalvokite, kiek visko galite nuveikti – nuo jogos iki pasivažinėjimo kartingais ar dviračiu.

Jūsų miegas tampa geresnis

Net ir maži alkoholio kiekiai gadina miego kokybę, na, o nepakankamas miegas turi įtakos jūsų savijautai, sukelia stresą, menkina produktyvumą ir energingumą. Kai nustojate gerti, tuomet jaučiatės kur kas gyvybingesni.

Kaip mesti gerti?

Padarykite pauzę

Pabandykite paimti gyvenimą į savo rankas – ar galite negerti jūsų pačių pasirinktą laiką? Pavyzdžiui, 29, 30, o gal 365 dienas? Jūs negalite iki galo savęs kontroliuoti, jeigu neparodysite, kad galite nevartoti alkoholio.

Turėkite fizinį tikslą, pavyzdžiui, nubėgti dešimt kilometrų

Pabandykite padaryti tai, kas, manote, išeina iš už jūsų galimybių ribų. Tai gali būti nubėgti 5 ar 10 km, o gal vėliau ir visas maratonas? Siekdami tikslo tapsite labiau susikoncentravę, jūsų kūnas ir dvasia taps stipresni, pasidarysite labiau pasitikintys savimi.

Jeigu paslydote, atsistokite ir sugrįžkite atgal

Jeigu nusprendėte negerti, tačiau iškart nepavyko pasiekti tikslo, paprasčiausiai būkite sau ne tokie griežti ir stenkitės nejausti kaltės. Grauždami ir kaltindami save tikslo tikrai nepasieksite. Kaltės pojūtis dažniausiai yra lydimas įvairių priklausomybių, todėl atleiskite sau ir bandykite iš naujo.

„Shuterstock“ nuotr./Alkoholis
„Shuterstock“ nuotr./Alkoholis

Blogus įpročius keiskite gerais

Atraskite naujus įpročius, o tai padaryti galite stebėdami save. Kas jus jaudina, kas domina? Kada jaučiatės laimingi? Išanalizavę save, atrasite, kokie įpročiai jus skatina vartoti alkoholį, o kokie – kaip tik nutolina šį jausmą. Sudėlioję taškus virš i, jūs kur kas lengviau priimsite reikiamus sprendimus. Pavyzdžiui, jeigu su draugais susitikę norite vartoti alkoholį, stenkitės su jais susitikti ne bare, o sporto salėje.

Pasinaudokite galimybe pasakyti tiesą

Daugelis nesupranta, kodėl negeriama, neva taip gali būti tik tada, jeigu laukiatės ar sergate. Tačiau priežasčių yra pačių įvairiausių, todėl paklausti, ką gersite, paprasčiausiai pasakykite, kad šiais metais turite ką nuveikti, todėl laikotės iššūkio negerti.

Galite tai padaryti ir viešai, pavyzdžiui, paskelbti socialiniame tinkle – taip atrandami ir bendraminčiai, ir palaikymas, o vėliau nereikia kiekvienam atskirai aiškinti, kodėl nevartojate alkoholio. Galiausiai atsiranda dar daugiau motyvacijos!

Užrašykite visas priežastis, kodėl norite būti blaivūs

Užrašykite visas savo mintis. Pradėkite nuo to, kodėl jūs norite nevartoti alkoholio, kas jus paskatino imtis šio iššūkio. Teksaso universiteto tyrimai atskleidžia, kad tai puikus kelias pakeisti savo įpročius.

Pradėkite planuoti

Jeigu nusprendėte atsisakyti alkoholio, visada turėkite alternatyvą, t.y. stenkitės pažvelgti į situaciją plačiai ir suvokti, kad visada bus žmonių, kurie bandys jus įkalbinti išgerti.

Stenkitės nepasiduoti įkalbinėjimams ir laikykitės savo apsisprendimo. Galite rinktis nealkoholinius gėrimus, pasakoti savo pasiekimus, atradimus, kurie jus užplūdo gyvenant blaiviai. Kad ir koks būtų socialinis spaudimas, turėkite galvoje, kad siekdami savo tikslo tapsite tik laimingesni.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs