Pavasarį viskas vyksta atvirkščiai: vaikų organizmas užuot atsigavęs, nusilpsta. Beje, ne tik vaikai tampa mieguisti, paliegę, negalintys sukaupti dėmesio. Kokie dažniausi simptomai, rodantys, kad nusilpo organizmas? Gali galva plyšti, skrandį skaudėti, pykinti, dingti apetitas ir netgi pasireikšti depresija. Galvos svaigimas nebūtinai yra vienintelis požymis. Gal vaikui tiesiog skauda pilvuką ir tai jau yra imuniteto nusilpimo simptomas.
Saulės trūkumas veikia vaikų sveikatą neigiamai
Šiuo metu itin populiari teorija, kad mes sergame dėl saulės trūkumo. Trūksta vitamino C ir ypatingai vitamino D3. Vitaminas D veikia netgi peršalimo ligų profilaktiką, mažina tikimybę formuotis diabetui, sirgti tuberkulioze.
Tad dabar vaikams iki 6 metukų siūloma kasdien gerti po lašiuką skysto vitamino D. Taip pat ir suaugusiems, tačiau didesnėmis dozėmis.
Vaikų fizinio aktyvumo svarba
Dar vienas patarimas – tiesiog stengtis būti fiziškai aktyvesniems. Tokiu būdu stimuliuosime imunitetą. Taip pat, labai svarbu režimas. Eiti pasivaikščioti vos saulė pasirodo. Žinoma, jei vaikas labai dažnai serga, būtina pasitarti su vaikų gydytoja. Ji gali skirti ir imunitetą stimuliuojančių vaistų, ir pasiūlyti atlikti reikiamus tyrimus. Iš dalies tokį nusilpimą lemia tai, kad pavasarėjant mažai judame.
Sveiko maisto trūkumas
Maistą valgome nelabai racionaliai. Net jei ir stengiamės vartoti vaisių bei daržovių, nepamirškime, kad jos – jau nebe rudeninės. Per žiemą išsaugotos savos daržovės arba pavasarį greituoju būdu išaugintos daržovės ar žalumynai tikrai negali suteikti organizmui reikiamo vitaminų kiekio.
Pasak vaikų gydytojos gydytojos Elenos Bacevičienės, sumaištį žmogaus organizme sukelia ir laiko sukiojimas. Jei esame įpratinę vaikus prie griežto režimo, jei jie gyvena pagal biologinį laikrodį, atsiradęs valandos skirtumas labai išmuša iš vėžių. Paprastai organizmui adaptuotis prireikia iki dviejų savaičių.