Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Per reabilitaciją išbandomos robotizuotos sistemos: užtikrina didesnį paciento savarankiškumą

Kasmet į Kauno klinikų filialo Kulautuvos reabilitacijos ligoninę kreipiasi daugiau nei 1,8 tūkst. pacientų, kuriems prireikia reabilitacijos paslaugų. Dalis iš jų yra sunkiai valdantys kojas, dėl to kyla eisenos ir pusiausvyros sutrikimų, rašoma klinikų pranešime spaudai.
Egzoskeletas
Egzoskeletas / Kauno klinikų nuotr.

Gruodžio mėnesį ligoninė įsitraukė į Europos komisijos finansuojamą DIH-HERO koordinuojamą subprojektą PURO, kurio tikslas – reabilitacijos metu išbandyti robotizuotas sistemas, t.y. egzoskeletus, elektrines vaikštynes įvairiomis nervų sistemos ligomis sergantiems pacientams.

„Neabejojame, kad ateityje pacientų reabilitacijos neįsivaizduosime be robotizuotų sistemų taikymo, padėsiančių užtikrinti didesnį paciento savarankiškumą, – teigia Kulautuvos reabilitacijos ligoninės ir vykdomo projekto vadovas prof. Raimondas Kubilius. – Visa komanda džiaugiasi jau dabar turėdama galimybę sistemas išbandyti ir su savo pacientais.“

Kauno klinikų nuotr./Raimondas Kubilius
Kauno klinikų nuotr./Raimondas Kubilius

Ligoninės personalui egzoskeletų gamintojai paskyrė įvertinti, kaip ankstyvosios reabilitacijos metu jie galėtų paspartinti reabilitacijos procesą mažinant negalią patyrusiems galvos smegenų insultą.

Egzoskeletas, kartu veikiantis su elektrine vaikštyne, padės pacientams, turintiems eisenos sutrikimų, jaustis stabiliau, drąsiau ir lengviau išlaikyti pusiausvyrą.

„Tikimės, kad metus truksiančiame projekte tyrėjai suras atsakymus apie platesnį robotizuotų sistemų pritaikomumą pacientams, susirgusiems nervų sistemos ligomis, o reabilitacijos komandos specialistams, kineziterapeutams, padės įgyti naujų, unikalių profesinių kompetencijų“, – sako ligoninės vadovas prof. R.Kubilius.

Kulautuvos Reabilitacijos ligoninė orientuota į inovatyvių ir didžiausią poveikį turinčių reabilitacijos sistemų pritaikymą sunkiausią negalią turintiems pacientams. Profesorius teigia, kad šis projektas atveria dar vienas unikalias galimybes ligoninėje reabilituojamiems pacientams išbandyti robotizuotas sistemas bei, vertinant jų indėlį, padėti atgauti paciento prarastą savarankiškumą antrajame reabilitacijos etape.

Šis projektas apjungia mokslinius tyrėjus keturiose Europos šalyse – Italijoje, Olandijoje, Ispanijoje ir Lietuvoje. Tyrėjai ieškos atsakymų, kaip egzoskeletai gali būti integruoti į pacientų, sergančių išsėtine skleroze, turinčių nugaros smegenų pažaidą bei patyrusių galvos smegenų insultą, reabilitacijos procesą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas