15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Peršalimo priežastimi gali tapti ir oro kondicionierius automobilyje

Lauko temperatūrai pasiekus 25 laipsnius karščio, vaistinėse pastebimas peršalusių klientų antplūdis. Žmonės skundžiasi gerklės skausmu, sloga, šiek tiek pakilusia kūno temperatūra, kai kuriems pojūtis tarsi „laužo kaulus“.
Serganti šeima.
Dažnų peršalimų pavasarį priežastis – oro kondicionieriai. Tiesiai į veidą pučiamas šaltas oras kenkia žmogaus savijautai ir per trumpą laiką gali peršaldyti. / Fotolia nuotr.

Sveikatos priežiūros specialistai perspėja, kad tokių dažnų peršalimų pavasarį priežastis – oro kondicionieriai. Tiesiai į veidą pučiamas šaltas oras kenkia žmogaus savijautai ir per trumpą laiką gali peršaldyti.

Įmonės „Eurovaistinė“ atstovė Valda Pulauskienė sako, kad atsišaldyti patalpas reikia palaipsniui, o pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, vartoti vitaminą C, rašoma pranešime spaudai.

„Kai tik prasidėjo šiltasis sezonas, mūsų klientai ėmė teirautis, kaip išvengti nemalonaus peršalimo. Prasidėjus slogai ir galvos skausmui ar pakilus nedidelei temperatūrai (nei aukštesnei nei 37,6 laipsnių), rekomenduočiau pirmąsias tris dienas per parą suvartoti po 1500 mg vitamino C. Jis atstatys imuninę sistemą ir neleis peršalimui įsigalėti“, – sako vaistininkė Valda Pulauskienė.

Pasak jos, po to dozavimą reikėtų sumažinti iki 500 mg. Ligos pradžioje taip pat galima rinktis augalinius ekstraktus – pavyzdžiui, jaučiant „kaulų laužymą“ galima išbandyti vaistiniais preparatais pripažįstamus vaistažolių mišinius. Dirbantiems protinį darbą gali būti naudingas ir simptominis gydymas, vaistai nuo peršalimo.

Itin didelę įtaką gyventojų sergamumui daro neteisingai naudojami oro kondicionieriai. Ssiekiant atsigaivinti, dažnai persistengiama – pučiamas per šaltas oras (lauko ir vidaus temperatūrų skirtumas neturėtų būti daugiau kaip 6 laipsniai), kondicionierius pastatomas per arti žmogaus ar naudojama tiesioginė oro srovė.

„Tokie veiksniai kaip temperatūrų svyravimas, šaltis, drėgmė ar skersvėjis mažina organizmo atsparumą virusinėms infekcijoms, kurios ir sukelia nemalonius peršalimo simptomus. Jei peršalimo simptomai jaučiami ilgiau kaip dvi savaites, ilgiau kaip savaitę vargina kosulys, skauda nosį akis ar ausis, reikėtų nedelsti ir kreiptis į gydytoją“, – sako V.Pulauskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais