Pinigų šypsenai marijampolietė tikisi užsidirbti iš savo gaminamų tinginių

Lietuvių mėgstamas desertas tinginys vietoj ištiestos rankos. Tokią strategiją sugalvojo vieniša mama, neišgalinti sumokėti už sudėtingą gydymą, kuris padovanotų jai šypseną ir gyvenimą be patyčių.
Pinigų šypsenai marijampolietė tikisi užsidirbti iš savo gaminamų tinginių
Pinigų šypsenai marijampolietė tikisi užsidirbti iš savo gaminamų tinginių / Asmeninio archyvo nuotr.

Neišdygus keturiems dantimis, ji jau seniai išmoko šypsotis sučiauptomis lūpomis, bet dabar nusprendė gydytis. Tam iš pradžių reikia 1,2 tūkst. eurų.

Šiomis dienomis įvairiose šalyse gyvenančių lietuvių interneto forumuose ėmė sklisti siūlymas-prašymas: „Galbūt norite nustebinti artimuosius Lietuvoje? Prisidėkite prie mano svajonės! Kiekvienas surinktas euras yra labai svarbus! Nusipirkite, o aš jūsų artimiesiems nusiųsiu skanų tinginį!“

Tai – ne naujas konditerijos verslas, o vienos marijampolietės mėginimas surinkti lėšų ir ateityje džiaugtis dailia šypsena. Jauną moterį nuskriaudė gamta – ji nuo vaikystės neturi keturių dantų. Vėliau skriaudė ir žmonės – ne kartą teko dėl to patirti patyčias. Bet ji viliasi turėti visus dantis.

Kadangi nei pradiniam gydymui, nei dantims pinigų neturi, marijampolietė nusprendė kreiptis į geros valios žmones. Tačiau, užuot prašiusi paaukoti ir geros širdies, ji siūlo įsigyti savo pagamintą tinginį, kurį, pavyzdžiui, gali nusiųsti perkančiojo artimiesiems.

Gydymui gali prireikti 4 metų

Kristinos vardu prisistatanti ir savo veido nenorinti viešinti marijampolietė prisiminė, kad problemos ją užgriuvo pradėjus kristi pieniniams dantims. Keturi nuolatiniai dantys taip ir neišdygo. Pašnekovė tikino, kad šią bėdą paveldėjo – esą ją šeimoje turi ne viena. „Kreipėmės į specialistus, padarė nuotrauką, pasakė, jog neturiu dantų užuomazgų, yra problemų su sąkandžiu“, – pasakojo Kristina.

Neišdygo priekiniai dantys, tad nuo aplinkinių to nepaslėpsi. „Tai užkimba žmonėms ir dabar: kur dantis pametei?.. Man tie žodžiai tiesiai per širdį. Žinoma, vaikystėje ir paauglystėje dėl to patyriau patyčių, iki šiol jų būna. Visuomet kompleksavau, buvo ašarų, todėl įpratau šypsotis dirbtinai. Stengiuosi tai slėpti. Galiu tik pasidžiaugti ir iš šono pavydėti žmonėms, kurie turi visus sveikus savo dantis.“

Anot Kristinos, vaikystėje pinigų specialiam gydymui šeima neturėjo, buvo tik minimali priežiūra. Specialistai minėdavo dideles sumas, kurios buvo ne jos mamos kišenei. Galimybės gauti kompensaciją už gydymą taip pat nebuvo. Teko taikytis su šia problema.

„Nuo to nepabėgsi, ką Dievas davė, tą ir turi. Bet man, kaip jaunai mamai, dėl to labai nepatogu, negaliu gyventi visaverčio gyvenimo. Juk šypsena yra žmogaus vizitinė kortelė. Aš to, deja, neturiu“, – nuoskaudos neslėpė pašnekovė.

Juk šypsena yra žmogaus vizitinė kortelė. Aš to, deja, neturiu,– nuoskaudos neslėpė pašnekovė.

Ji buvo pasikonsultuoti pas ortodontę. Ši sakė sulaukusi tik antros pacientės su tokia problema. Pirmojo gydymas buvęs sunkus, bet problemą pavyko sutvarkyti. Kristina su medike aptarė gydymo eigą ir kiek kas kainuotų. Breketai esą kainuoja 1160 eurų, taip pat būtų dedama plokštelė, kad būtų išvengta operacijos sąkandžiui sutvarkyti. „Sunkus gydymas, bet įmanomas“, – tokius gydytojos žodžius perdavė marijampolietė.

Kristina ortodontei prisipažino, kad gali sau leisti breketus tik vienam žandikauliui. Ši paaiškino, kad tokiu atveju realaus efekto nebus, todėl pasiūlė dėti ant abiejų. Pirmiausia būtinas gydymas, kuris gali užtrukti 3–4 metus. Belaukiant antro vizito pas ortodontę ir šovė mintis apie tinginius.

Iki švenčių – gal 100 pyragų

„Visuomet mėgau gaminti skanumynus, o idėja kilo iš to, kad jau nebegalėjau taip gyventi, – atviravo pašnekovė. – Galvojau, bent galėsiu atsidėdama vieną kitą eurą susitaupyti pirminiam gydymui: breketams ir plokštelei.“

Iš pradžių ji pardavinėjo tinginius gimtajame mieste. Žmonės pirko esą vien norėdami prisidėti prie jaunos moters svajonės išsipildymo. Kai siūlymas ėmė sklisti ir socialiniame tinkle „Facebook“, klientai ėmė plaukte plaukti. Šventėms ji sulaukė galybės užsakymų. Nors tiksliai neskaičiavo, bet spėjo, kad pasieks šimtą.

Asmeninio archyvo nuotr. /Pinigų šypsenai marijampolietė tikisi užsidirbti iš savo gaminamų tinginių
Asmeninio archyvo nuotr. /Pinigų šypsenai marijampolietė tikisi užsidirbti iš savo gaminamų tinginių

„Iš pradžių bandžiau pažiūrėti, ar žmonės išvis pirktų, ar juos domina. Daugelis buvo pilni negatyvo: kas gali pirkti, juk čia – 5 minučių darbas! Bet iš savo krašto žmonių sulaukiau daug palaikymo. Pabandžiau pasidalinti realia istorija, kam renkami pinigėliai, taip atsirado daugiau klientų. Mano siekis – ne mašina ar dar kas nors, bet mano dantys! Skaudu, bet, manau, ateityje šypsotis galėsiu drąsiai.“

Marijampolietė tinginius gamina vakarais, užmigus vaikui. Ji teigė šiuo metu darbo neturinti, studijuojanti. Nuomojasi dviejų kambarių butą, kuriame gyvena viena su trimečiu sūnumi. Pašalpų tikino negaunanti, vienintelės pajamos – vaiko išlaikymo pinigai ir stipendija, iš viso – 300 eurų. Iš tiek nepavyksta atsidėti dantims gydyti.

Už vaiko tėčio jauna moteris nebuvo ištekėjusi. „Tiesiog gyvenime išėjo, kaip išėjo, – mūsų keliai išsiskyrė. Nors dėl to skaudu, taikaisi prie realybės... Žinoma, tėtis prisideda prie išlaikymo, dėl to neturiu jam priekaištų.

Nuo gimimo kovojam su mažylio ligomis, labai silpnas jo imunitetas, dažnai negali eiti į darželį, nes dvi dienos ir serga. Galėčiau ant pirštų suskaičiuoti, kiek kartų iki šiol buvo darželyje. Žinoma, stengiuosi kažkaip viena, turiu atstoti ir tą, ir tą, nes vienai auginant sūnų, juoba kad dabar – kaprizų metas, nėra lengva.“

Marijampolietė tinginius gamina vakarais, užmigus vaikui. Ji teigė šiuo metu darbo neturinti, studijuojanti.

Kristina tvirtino, kad tinginių savikaina nėra žema, nes juos gamina ne su kakava, kaip įprasta. Juos gamina tradicinius, taip pat – su kokosu, karamele, tiramisu skonio.

„Aš pati smaližiauju, visuomet mėgau gaminti skanėstus, ne tik tinginį, bet ir kitokius. Priedas – įdėtas darbas ir meilė, svarbiausia, kad žmonėms skanu būtų! – kalbėjo ji. – Man lieka nedaug, bet kiekvienas uždirbtas euras man svarbus. Svarbu, kad dėl tinginio ir savo istorijos sulaukiau daug palaikymo! Mane tas stumia į priekį. Vis dėlto yra gerų žmonių, kurie pirko ir parėmė, kiek galėjo, esu už tai dėkinga.“

Asmeninio archyvo nuotr. /Pinigų šypsenai marijampolietė tikisi užsidirbti iš savo gaminamų tinginių
Asmeninio archyvo nuotr. /Pinigų šypsenai marijampolietė tikisi užsidirbti iš savo gaminamų tinginių

Švenčių proga tinginius Kristina ir supakuoja šventiškai. „Pasistengsiu, kad žmonės liktų patenkinti ir jaustų švenčių aurą mano tinginyje!“ – žadėjo ji. Bet pirkėjai tinginius užsako ir gimtadieniams, kiti – šiaip paskanauti ar tiesiog parėmė iš geros širdies. Tokiu būdu marijampolietė jau surinko 400 eurų. Gydymą ji turėtų pradėti jau sausio pradžioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų