„Daug žmonių galvoja, kad tai tėra turtingų šalių problema, pavyzdžiui, Japonijos ar visos Europos, – teigė Johnas Beardas, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas. – Tačiau iš tiesų visuomenė labai greitai sensta ir mažiau pasiturinčiose šalyje. Iki 2050 metų vyresnio amžiaus žmonių skaičius išaugs iki 2 milijardų, ir 80 proc. jų bus iš vidutiniškai ar skurdžiai gyvenančių valstybių.“
Anksčiau kai kuriose šalyse užtekdavo pasenti, kad gyventum geriau. Tačiau, jei ir toliau senėjimas vyks taip sparčiai, reikės imtis naujų reformų, kad tie keli papildomi žmogaus metai būtų iš tiesų vertingi.
Išsivysčiusiose šalyse sveikatos draudimas ir pensijos aprūpina seną žmogų, tačiau daugumoje Afrikos ir Azijos šalių pagyvenusius žmones išlaiko artimieji.
Ta pati mirties priežastis
Senoliai visame pasaulyje miršta dėl tų pačių ligų. Netgi ir skurdesnėse šalyse dažniausia mirties priežastis yra ne infekcinė liga, o infarktas, širdies ir kraujagyslių ligos, kvėpavimo takų problemos.
Paprastai šių ligų gydymas yra nesunkus ir nebrangus, be to, šių ligų galima išvengti sveikai gyvenant. Tačiau besivystančiose šalyse trūksta elementarių medicininių žinių, todėl ten dėl minėtų ligų miršta keturis kartus daugiau žmonių.