Po nėštumų Modesta svėrė 105 kg, bet savarankiškai jau numetė daugiau kaip 35 kg: „Visko galima pasiekti savo jėgomis“

Kiekviena moteris, norinti numesti svorio, atranda savo būdą, kaip tai padaryti. Modesta Blankaitė sako, kad neišrado nieko naujo – sveika mityba ir sportas tapo jos gyvenimo dalimi, tad taip per metus ji numetė nemažai svorio, sutvirtino savo kūną ir toliau laikosi savo plano.
Modestos aistra – sportas
Modestos aistra – sportas / Asmeninio archyvo nuotr.

Svarbiausia tai, kad viską Modesta pasiekė savo jėgomis. „Dabar, kai socialiniuose tinkluose yra tiek daug informacijos apie mitybą, nemokamų treniruočių, reikia tik pasistengti ir atrasti, kas tau labiausiai tinka“, – sako ji.

Svoris pradėjo augti nėštumo metu

24-erių metų Modesta iš Klaipėdos augina du vaikučius, mažiausiajai – pusantrų metukų. Laukdamasi moteris priaugo ne vieną dešimtį kilogramų ir galiausiai svarstyklės rodė 115 kg.

„Jau nėštumo metu labai jaudinausi dėl priaugtų kilogramų, nors niekada nesu sulaukusi kokio pastebėjimo iš vyro ar šeimos narių. Jie kaip tik mane palaikė ir ramino, kad pagimdysiu, ir svoris nukris. Tačiau žinojau, kad tikrai nebus taip lengva – savaime niekas nekrenta“, – sako Modesta per abudu nėštumus priaugusi po 40 kilogramų.

Asmeninio archyvo nuotr. /Modestos svorio pokyčiai – laukdamasi priaugo 40 kg
Asmeninio archyvo nuotr. /Modestos svorio pokyčiai – laukdamasi priaugo 40 kg

Ji mano, kad svorio augimui didžiausią įtaką padarė „valgymas už du“. „Tai tikrai veikia psichologiškai. Dažniausiai visi skatina, kad tik valgytum, rūpintumeisi savimi, tačiau saikas reikalingas. Pati niekam nepatarčiau valgyti už du“, – sako pašnekovė.

Praėjus mėnesiui po dukros gimimo ji iškart ėmėsi veiksmų – įvertino savo mitybą, pradėjo daugiau judėti, vaikščioti, bėgioti stumdama vežimėlį, sportuoti namuose.

„Buvo labai sunku, nes nubėgi kelis kilometrus, o atrodo, kad įveikei visus dešimt. Nors pati pradžia buvo dar drastiškesnė – tris dienas gėriau tik kefyrą ir vandenį. Po tų trijų dienų maistas buvo žymiai skanesnis“, – juokdamasi svorio metimo pradžią prisimena pašnekovė.

Asmeninio archyvo nuotr. /Modestos svorio pokyčiai
Asmeninio archyvo nuotr. /Modestos svorio pokyčiai

Mityba ir sportas – savo jėgomis

Modesta prisimena, kad dėliodamasi savo mitybos planą ji labai daug informacijos ieškojo internete. „Tikrai nėra sunku susirasti įdomių ir naudingų receptų ar sužinoti, kokių maisto produktų atsisakyti“, – sako ji iš savo spintelės išmetusi visus makaronus, miltus ir vietoj pastarųjų maldavusi avižas. Moteris priduria, kad reikia stebėti savo organizmą, nes jeigu vienam tinka avinžirniai, tai kitiems jie gali visiškai netikti.

„Šiuo metu mano namuose jūs visada rasite riešutų sviesto, bananų, avižų, kurias tiesiog dievinu, proteino kokteilių, kuriuos vartoju po bėgiojimo, tačiau iš tikrųjų aš valgau viską ir džiaugiuosi, kad dabar mano meniu labai įvairus – nuo pelėsinio sūrio, alyvuogių, džiovintų pomidorų iki saliero šaknies, – galėčiau tęsti ir tęsti.

Mitybos pokytis įnešė labai daug naujų skonių! Tarkime, aš valgau penkis kartus per dieną. Pavyzdžiui, pusryčiams – avižiniai blynai, priešpiečiams – riešutai, juodo šokolado gabaliukas, pietums – vištiena, salotos, pavakariams – obuolys su riešutų sviestu, o vakarienei – žuvis, daržovės ar kiti baltymai. Ir tikrai netiesa, kad sveika mityba brangi“, – sako Modesta, paklausta apie kasdienį meniu, kurį stengiasi planuoti bent savaitei. Tai padeda išvengti ir impulsyvaus produktų pirkimo ir sutaupyti.

Aš renkuosi vieną dienos maistą pakeisti tuo, ko noriu, pavyzdžiui, vietoj įprastų dienos pietų leidžiu sau suvalgyti picos.

Tikslas – tvirtas ir stiprus kūnas

Modesta toliau pasakoja, kad jos tikslas nebuvo numesti svorio pakeitus mitybą, kadangi ji nenorėjo būti skinny fat, jai norėjosi tvirto ir stipraus kūno, todėl ji pradėjo intensyviai sportuoti namuose.

Asmeninio archyvo nuotr. /Modestos aistra – sportas
Asmeninio archyvo nuotr. /Modestos aistra – sportas

„Aš neįsivaizduoju, kaip gerai jaustis be sporto – man sportas labai svarbus. Rasti naudingų treniruočių internete tikrai nėra sunku – reikia tik noro! Ypač dabar, kai šiuo metu daug laiko praleidžiame namuose. Tikrai galite surasti tokią sportą šaką, kuri jums patiks.

Nemėgstate daryti pritūpimų? Bėkite. Nenorite bėgti – eikite! Žinoma, lankantiems sporto salę tikrai reikia trenerio pagalbos, nes dirbama su svoriais, ir reikia saugoti savo sveikatą“, – sako Modesta, šiuo metu sverianti 70 kg.

Ji sportuoja mažiausiai tris kartus per savaitę ir tam skiria nuo 40 min. iki 1,5 val. Labiausiai jai patinka treniruotės kojoms ir sėdmenims, taip pat bėgioti, vaikščioti.

„Numesti svorio per daug aš nebenoriu. Savo kūne jaučiuosi patogiai, tačiau tai dar nėra galutinis vaizdas, kurį norėčiau matyti. Sportuoju su savo kūno svoriu, turiu pasipriešinimo gumas įvairiems pratimams atlikti“, – savo patirtimi dalinasi Modesta įtraukusi ir savo sesę į sportą.

Iš kur paimti motyvacijos?

Modesta sako pastebinti, kad moterys, norinčios numesti svorio, labai dažnai imasi drastiškų sprendimų – to rezultatas būna perdegimas.

„Jeigu valgėte traškučius ir greitąjį maistą kasdien ir staiga nusprendėte, kad nuo rytojaus jūsų meniu bus salotos lapai, grikiai ir virta višta, jūsų organizmas tikrai taip greit neprisitaikys. Taip griežtai maitintis galite kurį laiką, tačiau organizmas labai greitai pradės reikalauti to, ko jam neduodate.

Aš manau, kad mityboje turi būti visko – ir vaisių, ir riešutų, ir bet kokio kito, vadinamojo nuodėmingo maisto. Kai žmogus valgo subalansuotai, sotumo jausmą išlaikyti yra gerokai lengviau. Vienos taisyklės nėra – vienam užtenka trijų kartų, o kitiems – penkių kartų per dieną. Man, pavyzdžiui, valgymas penkis kartus per dieną, padėjo išjudinti svorio kritimą, kuris buvo sustojęs kelioms savaitėms“, – savo patirtimi dalijasi Modesta.

Asmeninio archyvo nuotr. /Modestos svorio pokyčiai
Asmeninio archyvo nuotr. /Modestos svorio pokyčiai

Ji priduria, kad nereikia iš savęs atimti malonumų, tačiau per vadinamąsias cheat day ji taip pat nepataria nuo ryto iki vakaro valgyti nesveiko maisto.

„Nemanau, kad reikia ryte valgyti ledus, perpiet picą, o vakare mėsainius. Aš renkuosi vieną dienos maistą pakeisti tuo, ko noriu, pavyzdžiui, vietoj įprastų dienos pietų leidžiu sau suvalgyti picos“, – sako pašnekovė ir mano, kad nereikia savęs įsistatyti į rėmus, jog visą gyvenimą būsime gyvi tik morkomis – svorio metimas turi būti malonus procesas, o ne savęs baudimas.

Kalbėdama apie sportą Modesta siūlo nepasiduoti, kadangi leisdami sau patingėti, praleisti vieną kitą treniruotę, vėliau sportuoti prisiversime kur kas sunkiau. Ilgesni tarpai tarp treniruočių nėra naudingi ir tik skandina motyvaciją.

„Sportuojant tikrai labai svarbu mityba, tad tikrai patariu atsisakyti ir alkoholio, dėl kurio stoja svorio kritimas, sunku sportuoti, – priduria pašnekovė ir prisimena, kad rudenį užklupęs vestuvių maratonas, o vėliau žiemos šventės taip pat atsiliepė figūrai.

– Praėjo kalėdinis laikotarpis, ir Naujus metus sutikau su pažadu, kad grįžtu į doros kelią. Save pagavau, kad nuo 71 kg svoris šoktelėjo iki 76–77 kg. Sau mintyse galvojau – svarbiausia nepasiekti 80 kg. Ir staiga – stop. Juk ne toks buvo mano tikslas! Mano tikslas nėra sverti 80 kg!

Asmeninio archyvo nuotr. /Modestos aistra – sportas
Asmeninio archyvo nuotr. /Modestos aistra – sportas

Tai padėjo susidėlioti mintis. Galiausiai, kiekvienas patiriame ir juodesnių dienų, ir persivalgymo epizodų, tačiau juk svarbiausia nepasiduoti.

Gimus dukrai supratau, kad noriu būti pavyzdžiu savo vaikams ir kad galiu jiems įdiegti sveiko gyvenimo, sveikos mitybos įpročius“, – sako Modesta, sulaukianti palaikymo ne tik iš šeimos, sesių, vyro, bet ir nepažįstamų moterų – tai taip pat padeda nepasiduoti ir eiti į priekį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis