15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Po pietų pilvas virsta balionu? 5 priežastys, kodėl taip nutinka

Turbūt teko patirti: ryte džinsai lengvai užsisega, bet dienai ritantis į antrą pusę pilvas ima pūstis, drabužis – veržti. Nurodysime keletą pagrindinių priežasčių, kodėl taip gali būti, tačiau, tikėtina, kalta ne kuri nors viena, o jų kompleksas.
Pilvo skausmas
Pilvo skausmas / Vida Press nuotr.

1. Netinkamai virškinama

Virškinimas gali strigti dėl įvairių priežasčių: jei persivalgote, ryjate maistą jo gerai nesukramčiusios, vartojate per mažai skaidulinio maisto (vaisių, daržovių), nepajėgiate atsispirti riebiai, rūkytai mėsai, greitai pasisavinamiems angliavandeniams (jų gausu rafinuotame maiste), per mažai geriate vandens, nuolat užkandžiaujate, trūksta virškinimo fermentų, išderinta žarnyno flora... 

Vida Press nuotr./Pilvo skausmas
Vida Press nuotr.

Ką daryti? Gali padėti sąmoningas ir lėtas valgymas gerai sukramtant maistą, porcijų dydžio ribojimas, maitinimosi disciplina (valgymas visada tuo pačiu metu), sėmenų, ispaninių šalavijų sėklų („chia“), sėlenėlių įtraukimas į valgiaraštį, trumpalaikis virškinimą gerinančių preparatų vartojimas. Tačiau pirmiausia – daugiau judėjimo, vandens, vaisių ir daržovių.

2. Valgote per daug cukraus ir krakmolo

Dažnas krakmolo ir cukraus vartojimas gali būti dujų kaupimosi organizme priežastis. Reikėtų žinoti, kad stresas, antibiotikai, alinančios dietos, aplinkos teršalai daro didelę įtaką virškinimo sistemai: visa tai mažina gerųjų bakterijų kiekį žarnyne. Joms sustiprėti ir daugintis padeda ne cukrus ir krakmolas (jų daug gauname iš duonos, picos, baltųjų ryžių, pyragaičių, bulvių), bet angliavandeniai, kurių yra vaisiuose, daržovėse, lęšiuose, nerafinuotuose grūduose... 

Ką daryti? Venkite krakmolo, rafinuotų miltų, cukraus turinčių gaminių, daugiau valgykite vaisių ir daržovių. Visgi patartina maisto, kuriame gausu ląstelienos, kiekį didinti palengva, antraip pūtimas irgi gali atsirasti.

3. Dienas leidžiate sėdėdamos

Jei dieną sėdite darbe, vakare – prie televizoriaus, silpsta ir trumpėja lenkiamieji šlaunų raumenys. Dėl to susitraukia nugaros raumenys ir ši kumpsta, pilvas išsišoka į priekį, silpsta sėdynės raumenys. 

Ką daryti? Padėtų pratimai, tempiantys lenkiamuosius šlaunų raumenis. Vienas paprasčiausių būdų jiems treniruoti – daryti įtūpstus.

Vida Press nuotr./Moteris siunčia trumpąją žinutę
Vida Press nuotr.

4. Kūnas pasikeitė dėl nėštumo arba antsvorio

Nėštumas ir antsvoris gali susilpninti visa, kas garantuoja kūno tiesumą ir gražią laikyseną. Pagimdžius, numetus daug svorio dažnai susiduriama su problema – nedarbingais pilvo raumenimis.

Ką daryti? Jei pilvo raumenys tapo tokie, nesimankštindamos jų būklės nepakeisite. Padėtų kardiotreniruočių ir pilvo preso pratimų derinys, plaukimas, tenisas, irklavimas, sportiniai šokiai, pilatesas.

Vida Press nuotr./Pilvo skausmas
Vida Press nuotr.

5. Esate jautrios tam tikriems maisto gaminiams 

Turime galvoje produktus, kuriuose yra grūdų glitimo ir pieno laktozės. 

Ką daryti? Jei pilvo pūtimas – dažnas jūsų palydovas, vertėtų paeksperimentuoti ir kuriam laikui išbraukti iš valgiaraščio maisto gaminius, kaip nustatyta, daliai žmonijos sukeliančius pilvo pūtimą. Galite pradėti nuo karvių pieno bei jo produktų ir stebėti savo būklę. Paaiškėjus, kad dėl pūtimo kalta ne laktozė, paeksperimentuokite su produktais, turinčiais glitimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų