„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Po straipsnių žiniasklaidoje apie aspirino naudą sergant COVID-19, vaistinėse – šuolis jo įsigyjančių

Šalyje nemažėjant koronavirusu sergančių žmonių, „Eurovaistinės“ farmacininkai sako pastebintys, kad klientai reaguoja į viešoje erdvėje pasirodančią informaciją ir dažnai ieško vaistų, kurie skelbiami naudingais, sergant šia liga. Pasirodžius informacijai, kad tam naudingas aspirinas, šio vaisto vaistinėje per savaitę buvo įsigyta beveik 50 proc. daugiau, nei savaitę iki žinutės, teigiama pranešime žiniasklaidai.
Aspirinas
Aspirinas / 123rf.com nuotr.

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad acetilsalicilo rūgštis, kuri yra aspirino veiklioji medžiaga, gali palengvinti koronaviruso sukeliamas komplikacijas, žmonės suskubo šiuo vaistu papildyti savo namų vaistinėles. Namų vaistinėles besipildantys klientai taip pat dažnai įsigyja nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, vaistus gerklės skausmui malšinti, apsaugos ir dezinfekcijos priemones, raminančias vaistažolių arbatas.

Bendrovės komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad „Eurovaistinėse“ po straipsnio publikavimo padaugėjo ir klausiančių apie aspiriną ir jo įsigyjančių.

„Vaistininkai sako pastebintys, kad tai dažna reakcija po žiniasklaidoje pasirodžiusių publikacijų. Be to, šiuo metu mūsų klientai aktyviau pildo savo namų vaistinėles. Nuolat primename klientams atidžiai vertinti informaciją žiniasklaidoje ir vaistus vartoti taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje arba juos rekomendavus gydytojui arba vaistininkui“, – sako L.Bielskė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Laura Bielskė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Laura Bielskė

Pasak farmacijos specialisto Igno Popos, aspirinas didesnėmis dozėmis dažniausiai vartojamas skausmui ir karščiavimui mažinti, o mažesnėmis dozėmis gali būti vartojamas trombozių profilaktikai, kai to reikalauja paciento sveikatos būklė ir anamnezė.

Sergant koronavirusu tinkamiausius vaistus simptomų kontrolei reikėtų rinktis tik pasitarus su gydytoju. Taip pat su specialistu būtina pasitarti dėl acetilsalicilo rūgšties vartojimo vaikams ir paaugliams jaunesniems nei 16 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“