Po tuberkuliozės skiepo vaikui Šiauliuose – operacija su narkoze

Supūliavęs vaiko skiepas išgąsdino jaunus tėvus iš Šiaulių. Netrukus vaikui dar labiau pablogėjo, kol prireikė operacijos. Susirūpinę tėvai iš pažįstamų medikų išgirdo, jog taip nutinka ne taip jau retai. Daug skiepijančių slaugytojų nemoka to tinkamai daryti.
Specialistai jau ragina skiepytis, nors gripo vakcinos Klaipėdoje dar nėra.
Skiepai / Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr.

Šiaulietis Juozas 15min.lt pranešė, kad jo dar visai mažam sūnui teko pagulėti ant operacinės stalo su narkoze. Vaikui prireikė chirurgo pagalbos po skiepo nuo tuberkuliozės.

Man patyrusi gydytoja paaiškino, jog skiepas turi būti suleidžiamas po oda. 

Šiaulietis teigia, kad beveik pusei pažįstamų kūdikių buvo problemų dėl šio skiepo, tik operacijos niekam neprireikė.

„Daugelis komplikacijų balansuoja ant operacijos ribos. Tokie atvejai, tikėtina, į statistiką nerašomi.“

Vyras, bendraudamas su vaikų gydytoja, išgirdo, kad nemažai skiepytojų nemoka atlikti šios paprastos procedūros. Dėl to ir kyla daugybė komplikacijų.

„Man patyrusi gydytoja paaiškino, jog skiepas turi būti suleidžiamas po oda. Daug medikų, to nežinodami, leidžia jį į raumenis. Tikėtina, kad dėl to ir kyla sunkios komplikacijos. Nelinkėčiau to patirti nė vienam tėvui“, – kalbėjo jau po operacijos nurimęs jaunas tėvas.

Juozas minėjo, kad vaikui supūliavo ne tik skiepas. Pūlių atsirado ir limfmazgiuose. Iš pradžių gydė antibiotikais, o vėliau prireikė operacijos.

Statistikoje – tik ypatingi atvejai

Šiaulių Moters ir vaiko klinikos direktorius Linas Rovas negalėjo nurodyti, ar visi vaikai skiepijami teisingai. To patikrinti neįmanoma.

Jis pažymėjo, kad visi vaikai, kuriems del vakcinos įvyksta kokia nors komplikacija – žaizdos supūliavimas, patenka į vaikų ortopedijos-chirurgijos centrą.

Per metus vidutiniškai chirurginės intervencijos, kaip ir minėtu atveju, prireikia 3-4 vaikams. 2014 metais buvo 3 tokie atvejai.

„Žinant, kad kiekvienais metais yra paskiepijama 2000-2200 naujagimių, tai komplikacijų procentas siekia tik 0,15 proc.  Tai yra pavieniai atvejai“, – ramino direktorius.

Pasaulinėje literatūroje minima, kad šis procentas siekia 0,01-0,1 procento. Šalyse, kuriose tuberkuliozės atvejų pasitaiko mažai, skiepų atsisakoma. Be to, skiepai Lietuvoje nėra privalomi – sprendžia tėvai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai