T. Stauskio teigimu, pagrindinis šios akcijos tikslas – supažindinti žmones su smurtu artimoje aplinkoje, t. y. padėti atpažinti, adekvačiai įvertinti šį neigiamą socialinį reiškinį bei skatinti pasipriešinimą, netoleranciją bet kokiems smurtiniams veiksmams.
Pareigūno pastebėjimu, aukos vis dažniau išdrįsta kreiptis pagalbos, todėl pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje vis didėja: „Lyginant su pernai metais, šįmet įvyko net 1000 įvykių daugiau. 2013 metais turėjome 2700 iškvietimų, šiais metais buvo jau 3800 įvykių, į kuriuos reagavo policijos pareigūnai.“
Kauno apskrities VPK VTV Prevencijos skyriaus duomenimis, daugiausia smurto atvejų Kauno mieste vyksta miegamuosiuose rajonuose: Šilainių, Dainavos, Kauno mikrorajonuose.
T. Stauskis atkreipia dėmesį, jog viena dažniausių smurto priežasčių – alkoholis: „Išgėrę žmonės veliasi į konfliktą, kuris dažnai baigiasi muštynėmis, daiktų daužymu ir triukšmu namuose. To liudininkais būna vaikai, kurie neretai tampa ir smurto aukomis.“
Pareigūnas pabrėžia, jog nenorintys ar dėl savų priežasčių bijantys kreiptis tiesiogiai į policiją, smurtą šeimoje patiriantys asmenys gali kreiptis į visuomenines organizacijas (pavyzdžiui, Moterų krizių centrą), kurios suteiks būtiną pagalbą bei apie įvykį praneš policijai, kuri pradės iki teisminius tyrimus, sieks užkirsti kelią bet kokiems tolimesniems smurto proveržiams.