Mobilus kraujo donorystės punktas veiks nuo 10 iki 16 val. Raudonajame pasaže.
„Kauno klinikose gydomiems pacientams kasdien prireikia daugiau kaip 100 vienetų kraujo komponentų: eritrocitų, trombocitų, šviežiai šaldytos plazmos ir krioprecipitato. Reikiamiems komponentams paruošti reikia ne mažiau kaip 70 donorų kraujo kiekvieną dieną. Mūsų tikslas – užtikrinti donorų kraujo poreikį ligoniams“, – spranešime žiniasklaidai cituojama Kauno klinikų Donorų organizatorė Jurgita Bukauskienė.
Pasak jos, visuomenėje vis dar gajūs įvairūs mitai apie kraujo donorystę. Viešose vietose organizuojamos kraujo donorystės akcijos – puiki proga tuos mitus išsklaidyti, nes kiekvienas praeivis turi galimybę pamatyti visą procedūrą.
„Kai žmonės pamato, kad būti kraujo donoru yra saugu ir trunka vos keletą minučių, ne vienas pasiryžta juo tapti. Tai puiki proga atlikti kilnų, pilietišką darbą – išgelbėti gyvybę ar sunkiai sergančiajam padovanoti viltį pasveikti. Vasarą donorų skaičius visada sumažėja, todėl labai tikimės šioje akcijoje šeštadienį sulaukti socialiai atsakingų, pilietiškų ir neabejingų kitų nelaimėms žmonių“, – teigia J.Bukauskienė.
Pasak jos, šiuo metu reikia įdėti labai daug pastangų, kad būtų galima užtikrinti pacientams reikalingą kraujo komponentų poreikį, kuris ligoninėje kasmet didėja.
Kraujo nedelsiant prireikia Kauno klinikų pacientams iš visos Lietuvos, po sunkių traumų, nudegimų, komplikuotų gimdymų, sergantiems onkologinėmis, hematologinėmis ir kitomis ligomis.
Kadangi vyrauja 0 (I) RhD+ ir A (II) RhD+ kraujo grupės, tai šių grupių kraujo dažniausiai ir prireikia.
Prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovas Jonas Plenta sako, kad miestelis yra viena iš didžiausius lankytojų srautus pritraukiančių vietų Kauno mieste, todėl galima drąsiai tikėtis sėkmingos akcijos.
„Kiekvieną šeštadienį mes paprastai sulaukiame apie 32 tūkst. lankytojų, todėl manome, kad šioje kilnioje akcijoje sudalyvauti panorės išties didelis skaičius žmonių, o Kauno klinikos bent kurį laiką nejaus kraujo komponentų stygiaus. „Urmas“ visuomet palaiko ir visomis išgalėmis prisideda prie įvairių socialinių akcijų, todėl ir šį kartą labai džiaugiamės galėdami pagelbėti medikams atlikti savo darbą“, – sakė J.Plenta.
Kraujo donoru gali tapti kiekvienas sveikas 18–65 metų amžiaus asmuo, kurio kūno masė ne mažesnė nei 50 kg, tačiau prieš donaciją būtina pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Beje, akcijos donorų tapęs žmogus ne tik padeda kitam, bet ir padeda sau. Kraujo donorystė skatina ląstelių atsinaujinimą, stiprina imuninę sistemą, ugdo organizmo gebėjimą greičiau reaguoti į kraujo netekimą.
Be to, kadangi kiekvieno donoro kraujas yra tiriamas, tai puiki proga sužinoti savo sveikatos būklę. Visa informacija apie donorą, jo sveikatos būklę, kraujo tyrimų rezultatus yra konfidenciali
Kraujo duoti galima ne tik viešų akcijų metu, bet ir nuolat Kauno klinikų Kraujo centre (Eivenių g. 2) kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 18 val. ir šeštadieniais nuo 9 iki 14 val.