Anot jų, šie, kaip ir vaisiai ar daržovės iš kurių yra pagaminti, turi apie 85–95 proc. vandens, todėl ne tik malšina troškulį, bet ir neleidžia organizmui dehidratuoti.
„Vasarą itin lengvai netenkame skysčių prakaituodami. Kartu su prakaitu iš organizmo pasišalina ir dalis naudingųjų medžiagų, druskų, kurių pusiausvyra turi tiesioginės įtakos bendrai žmogaus savijautai. Jei karštą dieną jums ima skaudėti ar suktis galva – tai gali būti pirmasis ženklas, kad dehidratuojate. Žmonėms, kurie nemėgsta gerti daug vandens, palaikyti skysčių balansą organizme gali aukštos kokybės gėrimais – sultimis, glotnučiais“, – sako gydytoja dietologė Žana Antonova.
Dietologė įspėja, kad tie, kas per dieną išgeria daugiau nei porą puodelių kavos, turėtų dar labiau sekti suvartojamo vandens ar sulčių kiekį. Kava kaip ir druska iš organizmo šalina vandenį, todėl vasarą šių produktų rekomenduojama vartoti itin mažais kiekiais.
Atpažinti, kurie vaisiai padės organizmui išsaugoti kūno skysčių balansą, galima vos jų paragavus. Daugiausia vandens turi apelsinai, kiviai, vynuogės, įvairių rūšių uogos. Gryni vaisiai ar iš jų pagamintos sultys turi nedaug kalorijų, tačiau aprūpina organizmą vandeniu.
„Sekantiems suvartojamą skysčių kiekį rekomenduoju į savo mitybos planą įtraukti vaisius ir daržoves skystu pavidalu, pvz. sultis ir glotnučius. Prieš juos įsigyjant, visada patariu skaityti etiketes – 100 proc. sultyse niekada nebus pridėtinio cukraus, dažiklių ar konservantų, to neleidžia ES direktyva. Tuo tarpu sulčių nektarui ar gėrimui taikomi kiti apribojimai – jie gali būti papildyti ne tik natūraliomis skoninėmis medžiagomis. Savo klientams visada siūlau rinktis kuo natūralesnį produktą”, – teigia specialistė.
Anot jos, sultys ne tik skanu, bet ir teigiamai veikia mūsų kūną. Viena stiklinė 100 % multivitaminų sulčių gali užtikrinti vitaminų dozę visai dienai, o 100 % greipfrutų ir apelsinų sultyse randamas vitamino C kiekis padeda palaikyti gerą imuninės sistemos funkcionavimą.