Prastai miegate? Išbandykite 3 gudrybes

Naktimis ilgai vartotės lovoje, negalėdami užmigti? Išbandykite šias tinklalapyje care2.com pateiktas gudrybes.
Sapnas
Sapnas / Shutterstock nuotr.
Temos: 2 Nemiga Miegas

Dirbkite šalia lango

Jei dirbate biure ir nuolat būnate uždaroje patalpoje, įtikinkite darbdavį, kad perkeltų jūsų darbo vietą prie lango. Galite parodyti jam atlikto tyrimo rezultatus. Ekspertai išsiaiškino, kad tie žmonės, kurie dirbo prie lango, miegojo 46 minutes ilgiau ir geriau nei tie, kurie dirbo visiškai uždarose patalpose. Kodėl jūsų viršininkui turėtų rūpėti? Prastas miegas turi įtakos atminčiai, koncentracijai ir susilpnina reakciją, o tai gerokai nulems ir jūsų darbo kokybę. Pakankamai saulės šviesos darbo metu gavę tyrimo dalyviai dirbo net keturis kartus efektyviau!

Iškiškite pėdas iš po antklodės

Natalie Dautovitch iš Nacionalinio miego instituto tikina, kad siekiant pagerinti miego kokybę, vieną ar abi kojas reikėtų iškišti iš po antklodės. Norint gerai išsimiegoti, dažnai yra patariama išsimaudyti karštoje vonioje ar išgerti arbatos, tačiau ne dėl to, kad šiluma nuramina ir paruošia miegui, o todėl, kad, pavyzdžiui, išlipus iš vonios, kūno temperatūra staigiai nukrinta. Tyrėjai įsitikinę, jog mūsų kūno temperatūra yra mažiausia, kuomet esame giliai įmigę.

Taigi kodėl reikia iškišti kojas? Natalie aiškina, kad tokiu būdu rankų ir kojų kraujotaka greičiau išsklaido kūno šilumą. Kambario išvėdinimas prieš einant miegoti irgi yra neblogas būdas; geriausia jei kambaryje bus 16–18 laipsnių temperatūra.

Apgaukite save, kad miegate

Vis dar negalite užmigti? Tuomet apgaukite save ir įsivaizduokite, kad miegate. Kolorado koledžo psichologai, atlikdami tyrimą, apklausė dalyvių, kaip jie miegojo praėjusią naktį, ir sužymėjo jų atsakymus paskirstę į „geriau nei vidutiniškai“ ir „blogiau nei vidutiniškai“. Tuomet tyrimo dayvius mokslininkai prijungė prie aparato ir tariamai tvirtino, kad jis išmatuos jų miego kokybę. Kai tyrėjai pasakė dalyviams, kokia buvo jų miego kokybė, paaiškėjo, kad, nepaisant to, kaip tiriamieji tvirtino miegoję praėjusią naktį, būtent jų įsitikinimas apie miego kokybę labiausiai ir paveikė testo rezultatus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų