Priėmimo skyriuje gydytojas gali nulemti – mirsi ar gyvensi

Šiaulietė Edita papasakojo savo istoriją, kurią ką tik išgyveno. Jos garbaus amžiaus mamai sušlubavo sveikata. Iškvietė greitąją, nuvyko į Respublikinės Šiaulių ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių. Teko beveik visą naktį kankintis, kol medikai teikėsi paguldyti moterį į ligoninę.
Šiaulių ligoninė liko be vadovų - juos sulaikė STT pareigūnai
Šiaulių ligoninė. / Alvydo Januševičiaus nuotr.

„Man baisu, nes situacija kartojasi. Panašiai buvo ir su tėčiu. Taip buvo ir kitiems, kurie kartu laukė pagalbos. Kai kurie medikai jaučiasi dievais, nuo kurių priklauso – gyvensi ar mirsi“, – liejo emocijas Edita.

Medikai vis matavo, vaistai neveikė, tačiau į ligoninę neguldė.

Moteris pasakojo, kad vakare mamai sukilo kraujospūdis – šoktelėjo aukščiau 200. Iškvietė greitąją pagalbą. Šie pasirodė ypač rūpestingi. Padėjo kuo galėjo ir nuvežė į Respublikinės Šiaulių ligoninės Priimamąjį.

Pagal naują tvarką suremontuotame Priėmimo skyriuje ligonių artimieji turi laukti už stiklinių durų. Edita įsiprašė kartu su mama, nes jai reikia visokeriopo slaugymo.

Nuo dešimtos vakaro iki ketvirtos valandos ryto Editos mamos kraujo spaudimas nemažėjo. Medikai vis matavo, vaistai neveikė, tačiau į ligoninę neguldė.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiaulių ligoninė liko be vadovų – juos sulaikė STT pareigūnai
Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiaulių ligoninė liko be vadovų – juos sulaikė STT pareigūnai

„Aš supratau, kad yra sąmoningai tempiamas laikas. Pasiūliau budinčiai gydytojai paguldyti mamą į palatą. Išgirdau pribloškiantį atsakymą – ji ne tam dvylika metų mokėsi, kad klausytų tokių pasiūlymų.

Atleiskite, bet kiekvienas pasirenkame savo specialybę, savo darbą. Ar mano mama turi kankintis dėl to, kad aš nestudijavau medicinos? Tuomet liepė važiuoti namo, nes jokios ligos nėra. Mamos spaudimas tuomet buvo 209“, – prisimena košmarišką naktį šiaulietė.

Tuomet Edita, praradusi viltį, paklausė, ar ji turinti kam nors pasiskųsti, kad jos motinai būtų suteikta reikiama pagalba? Atsakymas – ligoninėje nėra vietos, prikišta ligonių iš rajonų.

Moters užsispyrimas davė vaisių. Mamą paguldė tuščioje palatoje, kurioje buvo dar kelios laisvos lovos. Ligoninės personalas pasirodė malonus ir profesionalus. Pritaikė reikiamus vaistus ir mamos spaudimas susitvarkė, tačiau istorija nesibaigė.

Edita teigia, kad mama po gydymo atrodė labai silpna. Iš jos būsenos galima buvo įtarti net insultą. Vos šeima su mama grįžo namo, kraujospūdis pašoko kone iki 250.

Korupcijos skandalai, didžiuliai remontai, o paprastas ligonis – tarsi visiškas nulis.

„Mama pasakė, kad į ligoninę nevažiuos. Mes, vaikai, per visus kanalus pradėjome ieškoti pagalbos. Suradome vaistų, kurie mamai iš tiesų padėjo. Dabar ji jaučiasi gerai“, – pasakojo Edita.

Kadaise panaši situacija ligoninės priimamajame buvo su Editos tėvu. Tik per pažįstamus pateko į ligoninę: „Nepriėmė, nes jis sirgo prostatos vėžiu. Neva tokiems ligoniams tik į kapus.

Nesu politikė ar verslininkė, nesu iš tų, kuriems reikia ypatingo dėmesio. Tačiau Priėmimo skyriuje susiduriu su tuo, jog kai kurie, net ir jauni daktarai jaučiasi dievais, sprendžiančiais, kam gyventi, o kam mirti.

Korupcijos skandalai, didžiuliai remontai, o paprastas ligonis – tarsi visiškas nulis“, – pasakojo Edita.

Gydytojas neturėtų būti ekonomistu

Šiaulių ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus vedėja Daiva Jautakienė informavo, kad jos skyriuje žmogus gali būti išlaikomas iki paros. Tai yra stebėjimas. Vėliau budintis gydytojas sprendžia, išleisti gydytis namo ar guldyti į ligoninę.

D.Jautakienė teigia, kad kai kurie ligoniai jau po kelių minučių yra guldomi į ligoninę. Viskas priklauso nuo sveikatos būklės.

Mes žiūrime tik medicininę ligonio būklę, o ne ekonominę situaciją. Žinoma, sąnaudos palatoje gali būti ir didesnės.

Medikė teigia, kad su tokiu kraujospūdžiu, koks buvo Editos mamai, ji tikrai nebūtų išleidusi ligonės namo. Tačiau pažymėjo, jog tokioms sveikatos problemoms sureguliuoti iš tiesų ne visada yra būtina guldyti ligonį į palatą.

Gydytoja teigia, kad jos praktikoje dar nepasitaikė tokio atvejo, kad sunkiam ligoniui būtų atsisakyta suteikti pagalbą dėl vietų stygiaus ar kokių ekonominių sumetimų: „Jei nebūtų vietų, galima žmogų paguldyti tiesiog ant neštuvų ir teikti visą reikiamą pagalbą, kol atsiras vieta palatoje. Visoms situacijoms yra laikini sprendimai.“ 

O gal ligoninė, vengdama guldyti ligonį į palatą, šitaip stengiasi sutaupyti lėšų? „Mes žiūrime tik medicininę ligonio būklę, o ne ekonominę situaciją. Žinoma, sąnaudos palatoje gali būti ir didesnės, tačiau paguldymo motyvo nelemia jokios būsimos išlaidos.“

Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiaulių ligoninė liko be vadovų – juos sulaikė STT pareigūnai
Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiaulių ligoninė liko be vadovų – juos sulaikė STT pareigūnai

Gydytoja atskleidė, kad dabar ligonių srautas yra šiek tiek padidėjęs dėl atšalusių orų, tačiau didžiulio antplūdžio nėra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų