Santariškių klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos centro specialistai papasakojo, kad vien Lietuvoje kasmet apie dviem tūkstančiams moterų pašalinama viena ar abi krūtys. Kadangi dažniau moteriai pašalinama viena krūtis, retai kuriai pavyksta susitaikyti su tokia kūno deformacija ir staiga prarastu moteriškumu.
Būtent todėl, anot medikų, reikalingos rekonstrukcinės operacijos, kurių metu iš kitų kūno vietų „pasiskolinami“ audiniai, suformuojama nauja krūtis, vėliau sukuriamas spenelis, ir po kurio laiko moteris gali džiaugtis vėl turėdama dvi vienodas krūtis.
„Kaip jaučiasi moteris, kai jai nupjauna krūtį? Su tuo skausmu ji gyvena visą gyvenimą. O jeigu ji žino, kad gali atsigulti ant operacinio stalo ir nubusti su krūtimi, kuri vėliau bus visiškai tokia pat, kaip ir jos pačios? Reikia įvertinti psichologinį komfortą“, – kalbėjo centro vadovas prof. Kęstutis Vitkus.
Kitas medikas Šarūnas Mažeika teigė, kad Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos centro siekis – atgaivinti Lietuvoje krūtų rekonstrukciją. Jos metu galima atkurti ir krūties dydį, ir formą, ir prarastą fragmentą, jei krūtis buvo nupjauta ne visa. Per tą pačią operaciją moteriai galima ir pašalinti krūtį (tarkime, dėl piktybinio auglio) ir ją atkurti iš kitų kūno vietų audinių.
Šio centro medikai sėkmingai atlieka tokias krūtų rekonstrukcines operacijas, dar vadinamas vėžio operacijomis.
Jos Lietuvoje, kaip ir beveik visame pasaulyje, pradėtos daryti prieš maždaug 25-erius metus.