01 12

Psichikos sveikatos sistema: kas joje „neveikia“ ir kokių pokyčių laukti netrukus?

Kaip gyventi visuomenėje su psichikos negalia? Kokių priemonių gali imtis šeima, gyvendama su žmogumi, turinčiu psichikos sutrikimų, bet to nepripažįstančiu – tiek dėl jo, tiek dėl savo, tiek dėl visuomenės saugumo? Kokie pokyčiai numatyti psichikos strategijoje artimiausiu metu? Apie tai 15min studijoje kalbamės su psichologė, psichikos sveikatos ir žmogaus teisių ekspertė Karile Levickaite ir SAM Psichikos sveikatos skyriaus vedėju Ignu Rubiku.
Depresija
Depresija / Shutterstock nuotr.

– Labai daug dėmesio pastaruoju metu skiriama psichikos sutrikimams. Kalbama, kad jų daugėja, nes turėjome nemažai globalių veiksnių – tiek pandemija, tiek karas, kurie paveikia žmogaus psichiką. Ar tiesiog esame sąmoningesni ir daugiau apie tai kalbame?

K.L.: Ir taip, ir taip. Tyrimai rodo, kad po pandemijos, karo fone padaugėjo diagnozuojamų psichikos sveikatos sutrikimų ir padidėjo pagalbos poreikis. Bet kiek tai susiję su psichikos sutrikimų daugėjimu ir kiek su dėmesingumu sau – tai jau skirtingi matymai. Bet iš tiktųjų tai susidėjo, mus kaip visuomenę veikia globalūs iššūkiai, o dar yra kasdienių, o taip pat mes daugiau apie tai kalbame ir suprantame.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis