Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Reabilitologas A.Danys: „Svečiai iš Vokietijos ar Izraelio sanatorijose tikisi gydymo, lietuviai – prestižo ir malonumų“

Gydytojas reabilitologas Antanas Danys renginyje „Sveikatos dienos 2018“ pateikė pavyzdį iš savo praktikos, kaip mūsų tautiečiai ieško sanatorijose malonumų, o ne sveikatos: „Jei savo paslaugas perkantiems klientams paskiriame kineziterapiją, t. y. mankštą, jie piktinasi gavę per prastą procedūrą, tačiau jei paskirtume tris masažus per dieną, iš kurių naudos gerokai mažiau, jie būtų labai laimingi.“
Antanas Danys ir Jovite Tirvienė
Antanas Danys ir Jovita Tirvienė / Asmeninio albumo nuotr.

Pasak A.Danio, kuris yra ir Birštono „Versmės“ sanatorijos vadovas, Lietuvoje nemažai žmonių painioja SPA ir gydomąsias reabilitacijos paslaugas. Pirmoji skirta suteikti žmogui malonumą, orientuota į pojūčius – vaizdą, garsą, kūno atsipalaidavimą. Angliškai tai vadinama wellness SPA (vert. geros savijautos SPA) ir yra labai populiari Europoje.

Susidaro įspūdis, kad lietuviai renkasi poilsio vietas ne tam, kad atgautų jėgas, o tam, kad patalpintų įspūdingesnių nuotraukų socialiniuose tinkluose, – mano A.Danys.

„Tačiau mes pasirinkome reabilitacinio gydymo kryptį, esame akredituoti kaip gydymo įstaiga Sveikatos apsaugos ministerijoje. Iš dalies pasirinkimą lėmė partnerių iš Vokietijos bei Izraelio patarimas: „Jokiu būdu nesireklamuokite kaip SPA, nes mūsų žmonėms aktualesnis yra gydymas.“ Taigi, mes niekur nesakome, kad esame SPA, deja, kai kurie atvykusieji dėl to nusivilia“, – pranešime žiniasklaidai sako A.Danys.

Kasmet sanatorijoje gydosi ar ilsisi daugiau kaip 8000 žmonių. Daugiau kaip pusė – apie 55 proc. – yra ligoninių atsiųsti pacientai, patyrę traumas, operacijas ar sunkias ligas. Kita dalis – apie 45 proc. svečių yra vadinamieji sveikatos turistai, atvykstantys iš Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos, Izraelio ir kitų šalių. Kaip sako A.Danys, iš medicininės pusės – tai labai patogūs klientai, kuriems nereikia visą parą budinčių medikų pagalbos, slaugytojų, medikamentų.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Birštono sanatorija „Versmė“
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Birštono sanatorija „Versmė“

„Čia atskiro paminėjimo verti svečiai iš Izraelio. Jie renkasi pigesnius kambarius, tačiau stengiasi išbūti sanatorijoje kiek leidžia galimybės ilgiau. Tai labai racionalus požiūris.

Moksliniai tyrimai ir mūsų praktika rodo, kad norint „atsijungti“ nuo kasdienės rutinos reikia maždaug pusantros savaitės. Jei jaučiate įvairius nuovargio simptomus – nedidelius sąnarių, stuburo skausmus, sumažėjusį darbingumą, dirglumą ir nemigą, savaitgalio SPA neužtenka, reikia bent 8–10 procedūrų, kad atgautumėte jėgas be vaistų“, – teigia gydytojas reabilitologas.

Jis priduria, kad susidaro įspūdis, kad lietuviai renkasi poilsio vietas ne tam, kad atgautų jėgas, o tam, kad patalpintų įspūdingesnių nuotraukų socialiniuose tinkluose.

„Pamirštama, kad ne liukso klasės kambarys, o profesionaliai sudarytas gydymo planas padeda atgauti jėgas“, – kalba jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos