Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Refleksoterapeutės Esther Gokhale patarimai: mankštinkite savo stuburą

Amerikiečių mokslininkė biochemikė, refleksoterapeutė, integracinės medicinos specialistė Esther Gokhale, dešimt metų keliavusi po šalis, kurių gyventojai nesiskundžia nugaros skausmais, sukūrė paprastą, bet veiksmingą metodiką stuburui mankštinti.
Nugaros skausmas
Nugaros skausmas / „Fotolia“ nuotr.
Temos: 2 Laikysena Stuburas

Nugaros skausmai, galima sakyti, yra civilizacijos rykštė. Daugybė didmiesčių gyventojų anksčiau ar vėliau susiduria su bėdomis dėl stuburo, daugeliui nugaros ir sprando skausmai tampa lėtiniai. Jie neleidžia normaliai išsimiegoti, esame priversti gerti vaistus nuo skausmo, sunku atlikti kai kuriuos judesius, iš džiaugsmingų asmenybių virstame paniurėliais.

Amerikiečių biochemikė, refleksoterapeutė E. Gokhale kentė didelius stuburo skausmus, jų nepavyko pašalinti netgi chirurgiškai. Ieškodama atsakymų, nutarė išsiaiškinti, kaip sėdi, stovi, vaikšto žmonės, gyvenantys toliau nuo civilizacijos ir nesiskundžiantys nugaros mauduliu.

Mokslininkė apsilankė Ekvadoro kalnuose, mažuose Portugalijos žvejų miesteliuose, tolimuose Vakarų Afrikos kaimuose. Ji tyrinėjo vietos gyventojus, kurie ant galvų nešioja sunkiausius nešulius, valandų valandas susilenkę kapsto žemę ar visą dieną ką nors dirbdami sėdi ant žemės. Ir nė vienas jų nežino, ką reiškia nugaros skausmas.

Mokslininkė pirmiausia pastebėjo, kad visų šių žmonių stuburo forma buvo taisyklinga ir priminė J raidę. „Istoriškai tai pati natūraliausia forma, deja, daugelio išsivysčiusių šalių gyventojų stuburas labiau primena S raidę“, – sako E. Gokhale ir juokauja, kad taisyklingą stuburo padėtį išlaikę tik vaikai ir senovės graikų skulptūros...

Kas gi nutiko, kad mūsų stuburas nebėra toks tiesus? Galbūt kaltas antsvoris ir judėjimo stoka? Nors moksliškai toks teiginys nėra pagrįstas, E. Gokhale pavyko įrodyti, kad pakeitus stuburo formą iš S į J nugaros skausmas dingsta. Remdamasi tyrimais, eksperimentais, patirtimi, refleksoterapeutė, integracinės medicinos specialistė parašė ne vieną knygą ir sukūrė stuburo pratimų sistemą. Vadinamąjį Gokhale metodą galima rasti populiariajame tinklalapyje „Youtube“, taip pat asmeniniame mokslininkės tinklaraštyje „Gokhalemethod.com“.

5 Esther Gokhale patarimai

Pasinaudokite patarimais, kurie Esther Gokhale pelnė tarptautinį pripažinimą ir daugybei žmonių padėjo išsivaduoti nuo nugaros skausmų.

Pečių padėtis. Dažniausiai mes vaikštome ir sėdime šiek tiek susikūprinę, į priekį atsikišusiais pečiais ir rankomis. Žmonių, gyvenančių šalyse, po kurias keliavo mokslininkė, laikysena visai kitokia. Pamėginkite tokią lavinti ir jūs.

Pakelkite pečius ir iš lėto stumkite atgal, kuo labiau išsitieskite ir sukamuoju judesiu leiskite žemyn. Rankas laikykite laisvai, nykščiai atsukti į išorę. „Tokia laikysena buvo ir mūsų protėvių. Tai – natūrali Homo sapiens kūno laikysena“, – tvirtina E. Gokhale.

VIDEO: Esther Gokhale pamoka

Ilgesnis stuburas. Ar žinojote, kad stuburą galite pailginti? Tai nesudėtinga. Atsistokite, išsitieskite, giliai įkvėpkite ir visu kūnu tempkitės aukštyn (kojomis tvirtai remkitės į grindis, nesistiebkite). Išlaikykite tokią padėtį, iškvėpkite. Tada dar kartą įkvėpkite ir stenkitės „paaugti“ dar milimetrą kitą. Dar kurį laiką taip pastovėkite ir atsipalaiduokite. Darykite šį pratimą, kada tik rasite laisvo laiko. Jis taip pat stiprina pilvo raumenis.

Įtempti sėdmenys. Mokslininkė sako, kad žengdami kiekvieną žingsnį aborigenai įtempia sėdmenis – taip formuojasi stangrūs, tvirti raumenys, patikimai laikantys apatinę nugaros dalį. Šį įprotį ugdytis turėtume ir mes – žengiame žingsnį ir įtempiame tos pusės sėdmenų raumenį, žengiame kitą – įtempiame kitos pusės.

Nekelkite smakro. Pamėginkite pavaikščioti pakėlusi smakrą ir stebėkite, kas vyksta užpakalinėje kaklo srityje – raumenys susispaudžia, įsitempia. Tai netaisyklinga galvos laikysena. Išmokti taisyklingos paprasta – užsidėkite ant galvos lengvą daiktą, pavyzdžiui, susuktą rankšluostį, ir pavaikščiokite. Taip ne tik išmoksite laikyti smakrą lygiagrečiai grindims, bet ir be didelių pastangų padailinsite kaklą.

Sėdėti tiesiai nepakanka. „Tėvų ir mokytojų paliepimai „Sėdėk tiesiai“ ar „Ištiesk nugarą“ neturi nieko bendra su sveika laikysena“, – teigia E. Gokhale. Pasak jos, kur kas naudingiau atlikti jau minėtus sukamuosius pečių judesius, atverti krūtinės ląstą ir giliai kvėpuojant ištempti stuburą.

Daugiau Esther Gokhale pamokų žiūrėkite vaizdo įrašuose:

VIDEO: Gokhale Moment: Rib Anchor
VIDEO: End Back Pain: Stretchsitting

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos