2013 m. Panevėžio apskrityje buvo užregistruota 150 susirgimų salmonelioze. Per 9 š. m. mėnesius Panevėžio apskrityje užregistruota 110 susirgimų salmonelize, kai pernai per tą patį laikotarpį – 119.
Ligos simptomai (viduriavimas, karščiavimas, pilvo ir galvos skausmai) dažniausiai pasireiškia po 12-72 val. nuo užsikrėtimo.
Salmoneliozė yra viena dažniausių žmonių zoonozių, kurią sukelia salmonelėmis vadinamos bakterijos. Ligos simptomai (viduriavimas, karščiavimas, pilvo ir galvos skausmai) dažniausiai pasireiškia po 12-72 val. nuo užsikrėtimo. Ligos inkubacinis periodas priklauso nuo salmonelių kiekio, esančio maisto produkte. Šis susirgimas paprastai trunka 4-7 dienas ir daugelis pasveiksta be specifinio gydymo. Kai kuriems ligoniams bakterijos iš žarnyno gali patekti į kraują bei kitus organus. Tokiu atveju negydant liga gali baigtis mirtimi. Sunkesnė ligos eiga būna kūdikiams, mažiems vaikams, pagyvenusiems žmonėms bei asmenims su silpnesne imunine sistema.
Siekiant išvengti salmoneliozės reikia atkreipti dėmesį į kiaušinių tinkamą tvarkymą ir laikymą. Maistui vartoti tik šviežius, nesuskilusius ir kruopščiai nuplautus kiaušinius, kuriuos patariama gerai išvirti ar iškepti taip, kad trynys būtų kietas. Išvirtus ir iškeptus kiaušinius patariama suvartoti nedelsiant arba laikyti šaldytuve. Vengti maisto su žaliais kiaušiniais, ypatingai namuose gamintų ledų, kremo, plakto trynio su cukrumi. Salmoneliozės prevencijai svarbu atskirti žaliavą nuo gatavo maisto: atskirai laikyti žalią mėsą, paukštieną, žuvį nuo kitų maisto produktų. Žalią mėsą laikyti šaldytuve taip, kad ji nesiliestų su kitu maistu. Taip pat kruopščiai nuplauti po tekančiu karštu vandeniu su indų plovikliu virtuvės įrankius bei rankas po žalios mėsos dorojimo. Neragauti ir nevalgyti žalios mėsos ar faršo.
Asmenims, ruošiantiems maistą, labai svarbu laikytis asmens higienos taisyklių: visada nusiplauti rankas prieš maisto ruošimą, pasinaudojus tualetu ir prieš valgį, kiekvieną kartą po sąlyčio su žalia mėsa, su gyvūnų ar ligonių išmatomis.