Seksas ir rutina: ar ilgalaikiuose santykiuose ji tikrai neišvengiama?

Nors iš pirmo žvilgsnio šie du žodžiai – seksas ir rutina – niekaip nesisieja, daugeliui šeimyninių porų tai net labai pažįstama. Ar reikia kartais prisiversti, kad partneriui suteiktum malonumą? Kaip po kelių dešimtmečių santuokinėje lovoje atrasti dar ką nors naujo? Ar kalta sekso vengianti žmona, jei vyras eina pas kitas?
Temos: 2 Rutina Glamonės

Jeigu tinka abiem...

Tai jau tapo kliše, bet iš tiesų aistra, meilė, fizinis potraukis ima slopti praėjus maždaug trejiems metams. „Jeigu žmonės nesistengia palaikyti ir kurti bendrų santykių, prasideda rutina, – sako R. Adomaitis. – Partneriai gali mylėtis, bet jų seksas visą laiką bus toks pats, nes emocinis komponentas vis mažėja. Niekados nebus taip, kaip pirmą kartą ar pirmus metus. Tačiau lytiniai santykiai gali keistis, kad atitiktų poreikius, jeigu pora sąmoningai stengsis ir nepavers mylėjimosi vien tik mechaniniu veiksmu. 

Vida Press nuotr./Pora lovoje
Vida Press nuotr./Pora lovoje

Kai žmonės pykstasi, nesišneka, jie gali kad ir ant galvos stovėdami mylėtis – paskui kalbėtis vis tiek nepradės.

Žinoma, ir rutininiai santykiai turi teisę egzistuoti – poros prie jų tiesiog prisitaiko. Kam nervintis, jausi ką nors ar nejausi, jeigu užtenka pasimylėti su vyru, kad tik jis nebūtų suirzęs. Jeigu toks variantas priimtinas abiem pusėms, jis ir yra teisingas. Jeigu moteris nekelia jokių reikalavimų, jeigu jai tinka, kaip yra, – puiku. Bet jeigu egzistuoja prievartos elementas (vienas iš partnerių turi prisiversti, kentėti, jam šlykštu) – nieko gero iš to nebus. Nepadės net naujos sekso formos. Kai žmonės pykstasi, nesišneka, jie gali kad ir ant galvos stovėdami mylėtis – paskui kalbėtis vis tiek nepradės.“

Generuokite idėjas

Kad intymus poros gyvenimas taptų įvairesnis, seksologai siūlo išmėginti įvairius būdus. Vienas jų – bendrų idėjų generavimas. „Žmonės linksta manyti, kad seksas – tai viskas arba nieko, – pabrėžia V. Marin. – Bet juk egzistuoja dar ir įvairios glamonės, masturbacijos stebėjimas, oraliniai malonumai ir t. t. Kalbėjimasis apie tai padeda suvokti, kad esama įvairių pasirinkimų.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Norite į gyvenimą įnešti daugiau aistros? Pradėkite kalbėtis apie seksą

Specialistė taip pat pataria nebijoti tiksliai išsakyti, ko trokštate. Nereikia manyti, kad partneris intuityviai supras jūsų poreikius. Verčiau pasakyti ar parodyti, kas labiausiai patinka. O paskui – eiti toliau. 

Vida Press nuotr./Pora lovoje
Vida Press nuotr./Pora lovoje

Netgi jei tą vakarą esate pavargusi, o sutuoktinis rodo akivaizdžius ženklus, galite susitarti atidėti tai kitam vakarui. „Suplanuotas seksas irgi gali būti geras, – teigia terapeutė. – Normalu pasakyti partneriui, kad šiandien neturite jam nuotaikos, tačiau būsite pasiruošusi po paros. Tada galėsite būti tikra, kad atsigulsite gana anksti ir nesijausite visiška bejėgė.“

Miegamajame – tik atomazga

Iš tiesų, santykių stiprinimas turi prasidėti ne lovoje – gerokai anksčiau. Lova – tik atomazga. „Pats lytinis aktas trunka 3–5 minutes, bet kartais jo nebuvimas taip užgriozdina žmonėms galvas, kad jie nemąsto daugiau apie nieką, – šypsosi R. Adomaitis. – Iš kitos pusės, kad tos 3–5 minutės būtų kokybiškos, reikia skirti daug laiko ir įdėti nemažai pastangų. Kitaip tariant, ne miegamajame poros turėtų apie tai diskutuoti, o prie puodelio arbatos. Ir ne po to, o prieš tai. Arba – vietoj to.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis