Net jei cukraus kiekis nėra labai žemas, diabetikai gali prasčiau matyti arba jausti nervinius impulsus pėdose, kurie gali daryti įtaką vairavimui, skelbia „Nytimes.com“.
Neseniai buvo atliktas tyrimas su 202 žmonėmis, sergančiais diabetu ir besileidžiančiais insuliną. Paaiškėjo, kad apie 60 proc. vairuotojų niekada nepatikrino gliukozės kiekio kraujyje prieš vairavimą.
Dauguma apklaustųjų teigė, kad nustotų vairavę, jei pajustų hipoglikemijos simptomus, tačiau silpnesnius simptomus, tokius kaip nuovargį, matymą lyg per miglą, prakaitavimą ar dirglumą, sunkiau pastebėti, teigia Niujorko Kvinso ligoninės endokrinologijos skyriaus direktorius Danielis Lorberis.
Medikas sunerimęs, kad diabetikai vairuodami gali apalpti arba patirti priepuolį.
Bėda ta, kad ne visi žino apie tokius pavojus. Prieš beveik dešimt metų septyniuose Amerikos ir keturiuose Europos didmiesčiuose atliktas tyrimas atskleidė, kad pusei sergančiųjų I-ojo tipo diabetu ir trims ketvirtadaliams sergančiųjų II-ojo tipo diabetu gydytojai niekada nepasakojo apie hipoglikemijos keliamą pavojų vairuojant.
Praėjusių metų lapkritį viename žurnale buvo paskelbta amerikiečių draudikų išvada, kurioje teigiama, kad vairuotojai iki 65-erių, kuriems buvo nustatyta hipoglikemija, 40 proc. dažniau pateko į motorinių transporto priemonių avarijas negu tie, kurių tokios problemos nekankino.
Specialistai teigia, kad svarbiausia vairuotojams – pasitikrinti, kad gliukozės kiekis kraujyje nebūtų per žemas. Jei taip nutiko, reikia suvalgyti ką nors cukringo, palaukti 15 minučių ir vėl patikrinti kraują. Tai esą padėtų apsaugoti ir save, ir kitus.