„Ypatingų“ laidoje „Mano draugė klausia“ Rugilė atskleidžia, kad policistinių kiaušidžių sindromas būdingas didesnį kūno svorį turinčioms moterims. Sergančios šia liga skundžiasi ir vyrams būdingu plaukuotumu virš viršutinės lūpos, ant barzdos bei skruostų, krūtinės bei pilvo.
Sunerimti reikėtų ir moterims, kurioms staiga nei iš šio, nei iš to atsirado ir sunkiai pasiduodanti gydymui aknė.
Kokios gi šios ligos atsiradimo priežastys? Gydytojai neturi vieno teisingo atsakymo, tačiau manoma, kad policistinių kiaušidžių sindromas gali būti nulemtas genetiškai ar atsirasti dėl padidėjusio vyriškų hormonų – androgenų kiekio kraujyje. Įtakos taip pat gali turėti organizmo atsparumas insulinui, dėl ko padidėja cukraus kiekis kraujyje, kas vėliau gali nulemti netgi diabeto atsiradimą.
Na, o kas vyksta moters kūne, padaugėjus vyriškų hormonų kiekiui? Tai ne tik atsiradę nemalonūs spuogai, vyriškas plaukuotumas, bet ir neįvykstanti ovuliacija. Vadinasi, negali įvykti apvaisinimas ir policistinių kiaušinių sindromu sergančios moterys negali pastoti. Jų kiaušidėse susidaro maži maišeliai, kas yra tiesiog nesprogę folikulai, vadinami cistomis.
Kaip gydomas policistinių kiaušidžių sindromas, sužinosite toliau Rugilės vaizdo reportaže, tačiau nepamirškite, kad ligą gali nustatyti tik gydytojas. Tad jeigu jus ėmė varginti bent keli iš išvardintų nemalonių pojūčių, vertėtų kreiptis į medikus.