„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Siūloma ketvirtadaliu didinti išmokas nemokamam moksleivių maitinimui

Vyriausybė siūlo didinti išmokas moksleiviams, kuriems priklauso nemokamas maitinimas, trečdaliu didinama parama ir vaikų mokslo reikmenims nepasiturinčiose šeimose.
Seimo kavinė
Maistas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad projektas leistų „užtikrinti sveikos mitybos reikalavimus atitinkantį mokinių maitinimą“, taip pat leistų skirti didesnę paramą maitinimui, mokinio reikmenims šeimoms, auginančioms mokyklinio amžiaus vaikus.

„Siūloma 25 proc. didinti lėšas vienam mokiniui vienai dienai nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti, 33 proc. padidinti mokinio reikmenims įsigyti skiriamą lėšų dydį, sudaryti sąlygas gauti ne tik nemokamą maitinimą, bet ir paramą mokinio reikmėms įsigyti išimties atvejais“, – Vyriausybės posėdyje sakė L.Kukuraitis.

Numatyta, kad vaiko maitinimui vienai dienai galės būti skirta nuo 0,61 iki 3,69 euro (šiuo metu – nuo 0,49 iki 2,93 euro). Tuo metu mokinio reikmenims įsigyti skiriamos lėšos didėtų nuo 57 iki 76 eurų.

Anot L.Kukuraičio, priemonėms iš kitų metų valstybės biudžeto prireiks 5,4 mln. eurų, iš savivaldybių – dar apie 1 mln. eurų.

Teisę į nemokamą maitinimą turi moksleiviai, kurių šeimoje pajamos vienam asmeniui per mėnesį mažesnės nei 183 eurai, išimtinais atvejais – jei ne mažesnės, nei 244 eurai. Vyriausybė siūlo, kad nuo šiol išimtys galėtų būti taikomos ir šeimose, kai pajamos vienam asmeniui siekia iki 305 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų