„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Skandinaviškas miego metodas“ – kas tai ir kodėl žmonės jį vadina nuostabiu

Gerai išsimiegoti šiais laikais vis didesniam žmonių skaičiui tampa tikra prabanga. Kas gali padėti geresniam miegui? Ką galite padaryti, kad miegas taptų saldesnis ir kokybiškesnis?
Miegas
Miegas / Shutterstock nuotr.

Amerikos miego apnėjos asociacijos duomenimis, nuo 2023 m. 50–70 mln. amerikiečių susidurs su miego problemomis, o vienas iš trijų suaugusiųjų – maždaug 84 mln. asmenų – reguliariai neišmiega rekomenduojamo skaičiaus valandų, kad išliktų sveiki, rašoma eatthis.com.

Yra daug atpalaiduojančių praktikų, kurias galite išbandyti prieš miegą, kad pagerintumėte savo miego kokybę, tačiau viena ypač išsiskiria iš kitų. „Skandinaviškas miego metodas“ padeda kur kas geriau išsimiegoti, tad ką apie jį kalba ekspertai?

Kas tai per metodas?

Pasirodo, skandinaviškas miego metodas yra gana paprastas. „Tai reiškia, kad pora miega vienoje lovoje, bet naudoja skirtingas antklodes“, – aiškina Dorsey Standish, neuromokslininkė, sveikatingumo ekspertė ir „Mastermind Meditate“ generalinė direktorė. – Pavyzdžiui, jie gali dalytis vienu čiužiniu, bet kiekvienas naudotis atskira dviguba antklode.“

Kokia skandinaviško miego metodo nauda? D.Standish atskleidė, kad šis miego būdas turi daugybę privalumų, tokių kaip geresnė psichinė sveikata, geresni santykiai su partneriu, daugiau laiko, praleisto REM fazėje. „Be to, kiekvienas miegantysis gali pasirinkti pageidaujamą patalynę, kad miegodamas jaustųsi kuo patogiau (termoreguliacija yra labai svarbus miego kokybės veiksnys)“, – priduria ji.

Kiekvienas miegantysis turi savo patalynę, tad taip išvengia kito partnerio miego sutrikdymo, jeigu eina miegoti vėliau arba keliasi anksčiau. Pasak D.Standish, yra žmonių, kurie prisiekinėja, kad skandinaviškas miego metodas yra jų ilgos ir laimingos santuokos paslaptis!

Ji ir pati su partnere išbandė skandinaviško miego metodo versiją. „Kadangi mūsų miego grafikas skiriasi ir dažnai dalijamės lova ne tik viena su kita, bet ir su šunimi bei kate, lengva susiginčyti dėl patalynės arba miegoti svečių kambaryje, kad netrukdytume kitam žmogui, – pasakoja ji. – Turėdamos savo antklodes galime ne tik patogiai išsimiegoti, bet ir leisti laiką bei būti kartu.“

Pasirodo, kad šis miego metodas užkariauja ir TikTok. Socialiniame tinkle žmonės teigia, kad skandinaviškas miego metodas yra geriausias būdas miegoti, keičiantis gyvenimą. „Niekam nėra per karšta ar per šalta, niekas netraukia antklodės į savo pusę ir tai tikrai gali išgelbėti santuoką“, – savo vaizdo įraše teigia socialinio tinklo vartotoja Erica Stolman Dowdy.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs