Jei pėdos silpnos, organizmas turi pasitelkti kitas kūno dalis, kad kompensuotų pėdų silpnumą. Dėl to gali atsirasti skausmų.
Pėdos mus išlaiko, leidžia stovėti, eiti ar bėgti, jos perkelia kūno svorį į žemę. Jei pėdos silpnos, organizmas turi pasitelkti kitas kūno dalis, kad kompensuotų pėdų silpnumą. Dėl to gali atsirasti skausmų.
Kad pėdos būtų stipresnės, kasdien atlikite keletą nesudėtingų pratimų. Nusiteikite, kad tai – ilgalaikis projektas. Šie pratimai padės ne tik sustiprinti pėdas, bet ir išvengti nugaros, klubų ar kelių sąnarių skausmų ir pagerinti koordinaciją.
Pirštų spaudimas
Kaip ir prieš bet kokią mankštą, pirmiausia reikėtų apšilti. Pradėkite nuo kojų pirštų. Šis pratimas padės sušilti pėdoms ir atpalaiduos. Atsistokite basomis tiesia nugara ir šiek tiek sulenkite kelius. Stipriai spauskite kojų pirštus į grindis tris sekundes ir atleiskite. Padarykite taip 10 kartų.
Vaikščiojimas pasistiebus
Vaikščiojimas ant pirštų galų sustiprins pirštų ir pėdų pagalvėlių raumenis ir raiščius. Pasistiebkite (būdami basi ar su kojinėmis) ir eikite ant pirštų galų tiesiai 20 sekundžių. 10 sekundžių pailsėkite ir vėl eikite pasistiebę. Pakartokite šį pratimą 5 kartus.
Geriausia, kad jį atliktumėte 2 kartus per dieną. Tai visai nesunku padaryti, kad ir žiūrint žinias namie ar gaminant valgyti.
Čiurnos apskritimai
Šis pratimas pagerins čiurnos lankstumą ir mobilumą. Jei kulkšnis įsitempusi ir nelanksti, kūnas mėgina kompensuoti šį trūkumą ir apkraunama nugara, keliai ir/ar klubai, dėl to tose vietose galite jausti sąnarių ir raumenų skausmų.
Atsigulkite ant grindų ir tieskite vieną koją galvos link. Sukite ištiestos kojos kulkšnį laikrodžio rodyklės kryptimi dešimt kartų. Tuomet – dešimt kartų priešinga kryptimi. Pakartokite viską su kita koja.
Pieštuko kėlimas pirštais
Šį pratimą lengvai atliksite būdami namuose. Padėkite pieštuką ar rašiklį ant grindų ir atsistokite šalia. Suimkite kojų pirštais pieštuką, palaikykite 10 sekundžių ir padėkite atgal. Pakartokite penkis kartus kiekviena pėda.