„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Skaudžios nesaugios meilės pasekmės

Lytiškai plintančios ligos (LPL) yra vadinamos ligos, kurios perduodamos vieno asmens kitam lytinių santykių metu. Gydytojai LPL dar vadina šlapimo ir lyties takų ligomis. Taip jos vadinamos dėl to, kad LPL gali pažeisti ir lyties takų, ir šlapimo sistemas, pvz., šlapimo kanalą. Šlapimo ir lyties organų ligos dažniausiai plinta lytinio kontakto metu.
Temos: 1 Ginekologija

Lytiškai plintančių ligų simptomai

Užsikrėtus lytiškai plintančia liga ne visada tuoj pat atsiranda ligos požymių. Kartais reikia laukti savaitę, mėnesį ar daugiau. Kartais jų visai nebūna. Moterys dažnai nejaučia jokių požymių. Asmenys, užsikrėtę lytiškai plintančia liga ir nieko nejaučiantys, negydomi gali toliau platinti šias ligas.

Pagrindiniai simptomai:

  • Išskyros iš šlapimo-lyties organų (moterims jų pagausėja). Išskyrų spalva įvairi nuo geltonai žalsvos iki permatomos.
  • Skausmingas šlapinimasis.
  • Baltos apnašos varpoje, makštyje ar burnoje.
  • Bėrimai lyties organų srityje.
  • Padidėję kirkšnių limfmazgiai.
  • Skausmingumas kapšelyje, pilvo apačioje.
  • Kraujo pasirodymas po lytinių santykių.
  • Priešlaikinė ejakuliacija.
  • Potencijos susilpnėjimas.

Ką daryti, jei įtariate esąs užsikrėtęs?

  • Atsiradus šiems ir kitiems simptomams, reikia kreiptis pas gydytoją, nes jūs galite būti užsikrėtęs viena ar keliomis lytiškai plintančiomis ligomis.
  • Visoms nėščioms moterims patariama išsitirti dėl sifilio ir kitų lytiškai plintančių ligų. Gydymas neleis vaikui užsikrėsti.
  • Jeigu jūs galėjote užsikrėsti AIDS virusu, siūloma prieš pastojant pasitikrinti.

Tiktai gydytojas gali jums pasakyti, kuo jūs užsikrėtęs ir kaip šią infekciją galima išgydyti. Jei manote, kad esate užsikrėtęs LPL ar lytiškai santykiavote su asmeniu, kuris gali būti užsikrėtęs, kreipkitės į gydytoją nedelsdami. Laikas čia lemia daug ką: ankstyvas gydymas padės jums išvengti daugumos ilgalaikių LPL pasekmių.

Jokiais būdais nesigydykite pats, nesinaudokite draugų patarimais. Be gydytojo konsultacijos ir specialių tyrimų jūs nežinosite, kokia liga sergate. Daugelis LPL turi panašius požymius. Vienos infekcijos požymiai negarantuoja, kad jūs neužsikrėtę keliomis infekcijomis, gydomomis visiškai skirtingais vaistais. Ir jeigu jūs naudosite tinkamus vaistus prieš vieną infekciją, kita, kuri tuo pat metu gali būti organizme, gali likti negydoma.

Taip pat skaitykite: Endometriozė – mįslingiausia ginekologinė liga: simptomai, priežastys, gydymas

Todėl galvodami, kad esate sveiki, iš tikrųjų tapsite infekcijos nešiotoju. Po kurio laiko liga gali pasireikšti ums arba jūsų užkrėstam lytiniam partneriui.

Jūs taip pat turite pasiūlyti ištirti savo lytinį partnerį. Tai padės jums įsitikinti, ar neužkrėtėte jo, o antra vertus, padės jums apsisaugoti nuo pakartotinio užsikrėtimo.

Po gydymo visada reikia atvykti pasitikrinti, ar iš tiesų ligą pavyko pagydyti. Tai gydymo dalis. Užsikrėtęs lytiškai plintančia liga jūs galite užkrėsti kitus asmenis nuo jūsų užsikrėtimo momento iki gydymo pradžios. Tai gali atsitikti, kai jūs nepastebite jokių ligos požymių.

Reikia informuoti visus asmenis, su kuriais turėjote lytinių santykių. Jie gali būti užsikrėtę, nors ir nepastebi jokių klinikinių požymių. Pageidaujama, kad pastovūs lytiniai partneriai gydytųsi vienu metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“