Skausmo malšinimas cheminiais vaistais – kokia rizika sportuojantiems?

Šylantys orai labiau nei bet kas motyvuoja mus sportuoti, sveikiau maitintis ir kitaip rūpintis savo išvaizda bei sveikata. Tačiau po „žiemos miego“ grįžti į sveiko gyvenimo kelią nėra paprasta.
Skausmo malšinimas cheminiais vaistais – kokia rizika sportuojantiems?
Skausmo malšinimas cheminiais vaistais – kokia rizika sportuojantiems? / Projekto partnerio nuotr.
Temos: 2 Sportas Bėgimas

Mūsų sąnariai, kaulai, sausgyslės ir raumenys dar nepasiruošę dideliems krūviams, tad kaulų ir raumenų audiniuose gali atsirasti mažų pažeidimų, kurių neišgydžius gresia lėtinis skausmas.

Bėgimas ir važiavimas dviračiu – tarp pavojingiausių

Specialistai išskiria kelias daugelio propaguojamas sporto šakas, sudarančias didelį krūvį prie to nepratusiam organizmui. Bene didžiausi pavojai sportuojant gresia kelio sąnariui.

Važiuojant dviračiu kelio skausmai dažniausiai atsiranda dėl netaisyklingai pritaikytos sėdynės padėties (ji per aukšta ar per žema) arba dėl pernelyg didelio pasipriešinimo parinkus netinkamą pavarą.

Dar didesnis krūvis kelių sąnariams tenka bėgant. Atsiradusiems pažeidimams yra net specialus pavadinimas – „bėgiko keliai“, kai išorinėje kelio dalyje jaučiamas aštrus skausmas. Taip pat bėgiojimas pažeidžia Achilo sausgyslę ir ją supančius audinius. Dėl to prasideda būdingi uždegimo simptomai: skausmas, patinimas, karštis sausgyslės srityje.

Gijimą greitina enzimai

Ignoruojant dažnai besikartojančius ir ilgai trunkančius skausmus gali prasidėti lėtinis uždegimas, kuris ilgam sustabdys bet kokią aktyvią veiklą. Norint to išvengti, visi pažeidimai, net ir patys mažiausi, turi būti nedelsiant gydomi. Vienas pažangiausių ir profesionalių sportininkų dažniausiai naudojamų būdų – enzimų terapija.

Projekto partnerio nuotr./Skausmo malšinimas cheminiais vaistais – kokia rizika sportuojantiems?
Projekto partnerio nuotr./Skausmo malšinimas cheminiais vaistais – kokia rizika sportuojantiems?

Sisteminiai enzimai yra veikliosios medžiagos, greitinančios biocheminius organizmo procesus. Kitaip nei įprasti skausmą malšinantys vaistai, enzimai neslopina uždegimo, o užtikrina greitą ir visavertį pažeidimų gijimą. Uždegimas, patinimai ir susiję skausmai mažėja, o raumenys, sausgyslės ir sąnariai greičiau pasiruošia naujoms treniruotėms.

Saugo patiriant didelį krūvį

Ypač veiksmingas gydant pažeidimus yra antiuždegiminio poveikio enzimų bromelino, tripsino ir flavonoido rutozido derinys (pvz., „Phlogenzym“). Pagerėjus kraujotakai, sąnariai ir raumenys geriau aprūpinami deguonimi ir maisto medžiagomis, stimuliuojami gijimą skatinantys organizmo savireguliacijos procesai. Sudėtyje esantis rutozidas papildomai mažina paburkimą ir veikia kaip antioksidantas. Išgydžius pažeidimus skausmai praeina ir organizmas tampa pasiruošęs dideliems fiziniams krūviams.

Projekto partnerio nuotr./Phlogenzym
Projekto partnerio nuotr./Phlogenzym

Daugiau informacijos apie įvairias sporto sritis ir preparatą „Phlogenzym“ sportininkai ir aktyvios gyvensenos propaguotojai gali rasti interneto svetainėje www.enzimuterapija.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų