„Skubi“ medicinos pagalba Vilniuje – po keturių valandų laukimo

Sekmadienį koją susilaužiusi vilnietė Rūta apstulbo pamačiusi, kas jos laukia Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyriuje Lazdynuose. Baisų skausmą kenčianti vilnietė teigė buvusi priversta medikų pagalbos laukti kone keturias valandas.
Ligonis
Ligonis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Atvykusi į ligoninę apie 15 val., gydytojo apžiūros ji sulaukė tik prieš 19 val.

„Su tokia „skubia“ pagalba ir numirti galima“, – apmaudo dėl eilių neslėpė Rūta.

Portalui 15min.lt ji pasakojo pasibaisėjusi tik pernai spalį atverto naujo Skubios pagalbos skyriaus darbo tvarka. Ją nustebino, kad pirmenybė patekti pas gydytojus buvo teikiama asocialiems, girtiems, šūkaujantiems asmenims, o tie, kurie savo eilės laukė kantriai kęsdami skausmą, prie gydytojų korpuso durų turėjo praleisti gerą pusdienį.

„Suprantu, kad be eilės, skubiau praleisti rimtas traumas patyrę žmonės, bet pastebėjau, kad kur kas greičiau eilė ėjo ir tiems, kurie registratores apšaukdavo, girti sklaidėsi koridoriuje“, – teigė vilnietė.

Be to, moteriai keista pasirodė ir tai, kad įdiegta elektroninė pacientų eilės sistema nėra panaudojama iki galo.

„Sulaukus savo numerėlio vis tiek pats negali eiti tiesiai į kabinetą, reikia laukti, kol pro užrakintas duris įleis speciali darbuotoja. Atrodo, kad ji ten daugiau nieko ir nedaro – tik varsto duris“, – stebėjosi Rūta.

Galiausiai patekus pas medikus, ir jau laukiant rentgeno nuotraukos ir gipso, moteris pasakojo buvusi nemaloniai nustebinta personalo bendravimo su pacientais.

„Koridoriuje apie penkiolika minučių vienas paliktas gulėjo pusnuogis vyriškis praskelta apibintuota kruvina galva. Jis buvo sąmoningas ir pro šalį einančios seselės paklausė, kiek jis dar bus laikomas koridoriuje. Buvau šokiruota, kai ši ligoniui atrėžė: „nepatinka, galit atsistot ir eit“, – pasakojo vilnietė.

Viceministras užtruko trumpiau

Vytauto Valentinavičiaus nuotr./Rimantas Vaitkus
Vytauto Valentinavičiaus nuotr./Rimantas Vaitkus

Sekmadienio popietę Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyriuje Lazdynuose dėl buityje patemptos ir sutinusios kojos teko apsilankyti ir švietimo ir mokslo viceministrui, socialdemokratui Rimantui Vaitkui.

Jis portalui 15min.lt teigė likęs visiškai patenkintas ligoninės paslaugomis.

„Viskas gerai, viskas civilizuota, patalpos suremontuotos. Aš tikrai esu patenkintas ligoninės darbu. Gal ta palydėjimo į kabinetus sistema tobulintina, gal reiktų ką nors pagalvoti, kad tai vienai vargšei slaugytojai nereiktų vaikščioti ir visų lydėti“, – teigė R.Vaitkus.

Jo teigimu, anksčiau, dar prieš skyriaus perkėlimą į naujas patalpas, Skubios pagalbos skyrius dirbo kur kas prasčiau ir laukti tekdavo ilgiau.

„Dabar labai pagerėjo situacija. Dabar man teko laukti, kol gavau galimybę prieiti prie specialisto, apie dvi valandas. Manau, kad tai normalu, kai daug žmonių, o trauma buitinė, nerimta. Jie labai teisingai sudėlioja prioritetus, kas pirmas, kas paskutinis. Man gal pasisekė. Jokių blatų, pažinčių neieškojau ir viskas buvo gerai“, – pasakojo viceministras.

Ligoninė: pacientų daugiausia vasaros savaitgaliais

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyriaus Vyriausioji slaugytoja Marina Buivid teigė, kad ligoninėje vasaros savaitgaliais visada sulaukiama daugiausia pacientų, todėl susidaro netrumpos eilės.

„Darbo dienomis kai kurie kreipiasi į poliklinikas, kai kurie – į mus, o savaitgaliais poliklinikos nedirba. Be to, žmonės savaitgaliais pramogauja, daugiau išgėrusių asmenų pasitaiko, todėl visada eilės per laisvadienius būna ilgesnės“, – aiškino M.Buivid.

Per parą skubios traumatologo pagalbos prireikia daugiau nei 300 žmonių.

Slaugytojos teigimu, didžiajai daliai pacientų savaitgaliais prireikia skubios traumatologų pagalbos. Savaitgaliais dirba po du šios specializacijos medikus. Per parą jiems tenka suteikti pagalbą daugiau nei 300 pacientų.

„Pavyzdžiui, vakar buvo 320, mažiau nei 300 nebūna. Tuo tarpu paprastomis dienomis 300 skaičiaus nepasiekiame. Savaitgaliais apžiūros vidutiniškai tenka laukti po dvi valandas. Tai, žinoma, priklauso nuo paros laiko. Rytais žmonių visada mažiau, todėl laukti nereikia ilgiau nei pusvalandį. Tuo tarpu po pietų, kai visi sugrįžta į miestą, susidaro ilgesnės eilės, tenka palaukti ir po tris valandas“, – pripažįsta medikė.

Pasak jos, ilgesnės eilės Skubios pagalbos skyriuje vasarą susidaro ir dėl to, kad žmonės dažniau susižeidžia. Kraujuojančių žaizdų turintiems pacientams ligoninė teikia pirmenybę, tačiau ilgiau užtrunka, kol jiems teikiama pagalba.

„Kai prasideda vasaros sezonas, visada padaugėja žaizdų, o kai reikia siūti, nuskausminti, tai ir gydytojai ilgiau užtrunka teikdami pagalbą. Žiemą būna daug paslydusių, bet jiems pagalba suteikiama greičiau nei žaizdotiems“, – pasakojo medikė.

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyrius į naujas patalpas persikėlė pernai spalį. Naujose patalpose įrengtas pacientų laukiamasis, 2 registratūros, 11 lovų stebėjimo palata, kur pacientai bus stebimi 24 val., moderni reanimacinė palata, apžiūrų kabinetai, personalo poilsio kambariai.

Radiologijos kabinetuose sumontuota nauja radiologinės medicininės diagnostikos aparatūra. Moderni medicininė įranga sumontuota ir ultragarsinio, endoskopinių tyrimų kabinetuose.

Naujos patalpos kainavo beveik 19 mln. litų valstybės biudžeto lėšų ir 10 mln. litų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai