Šlapimo pūslės uždegimas vargina vis daugiau žmonių: riziką susirgti didina ir dažni lytiniai santykiai

Sveikatos specialistai pastebi, kad šią vasarą kur kas daugiau gyventojų skundžiasi dėl šlapimo pūslės uždegimo. Vaistininkai perspėja, kad negydomas jis gali sukelti rimtų sveikatos problemų ir primena, kad peršalti gali tiek moterys, tiek vyrai.
Vyras tualete
Vyras tualete / Shutterstock nuotr.

Šlapimo pūslė yra organas, turintis tamprią sienelę, į kurią iš inkstų patenka šlapimas. „Eurovaistinės“ farmacininkas Laurynas Rukas pranešime žiniasklaidai pasakoja, kad jau ir per karantiną, o labiausiai po jo, šiais metais gerokai daugiau klientų prašo priemonių šlapimo pūslės uždegimui gydyti.

„Vasarą rengiamės atviresniais drabužiais, nekreipiame dėmesio, ant ko atsisėdame, o tai gali sukelti rimtų sveikatos sutrikdymų. Dažnas šlapinimasis ir kamuojantis diskomfortas yra pirmieji signalai apie šlapimo pūslės uždegimą. Sėdėjimas ant šalto grindinio arba staigus atsigaivinimas šaltame vandenyje po karštos dienos padidina riziką susirgti“, – sako vaistininkas.

Pasak jo, peršalimas gali būti viena iš skausmingo šlapinimosi priežasčių. Uždegimą taip pat gali sukelti lytiniu keliu plintančios ligos, dažni lytiniai santykiai arba skirtingi partneriai.

Kaip gydytis ir padėti sau

Sergant šiomis ligomis rekomenduojama gerti daug skysčių, atsisakyti kavos, energetinių gėrimų ir alkoholio.

„Jaučiant pirmuosius šlapimo uždegimo simptomus, reiktų kreiptis į gydytoją, kuris nustatys bakteriją šlapime ir paskirs antibiotikus, kurie šių ligų gydyme racionaliausia ir efektyviausia vaistų grupė, dažnai derinama su koncentruotais augaliniais preparatais arba arbatomis“, – sako vaistininkas.

Teigiamą poveikį šlapimo pūslės veiklai turi meškauogė, bruknė ir spanguolė. Rekomenduojama vartoti ir vitaminą C. Organizme jis veikia kaip antioksidantas, kuris padeda gydant šlapimo pūslės sukeltas ligas. Taip pat galima vartoti širdažolę, gelsvę ar rozmariną, kurie yra efektyvūs šlapimo pūslės gydyme ar prevenciškai siekiant nesusirgti.

123RF.com nuotr./Pacientės vizitas pas gydytoją
123RF.com nuotr./Pacientės vizitas pas gydytoją

„Jeigu jums pasireiškė cistitas, gydymą galima papildyti šiltais kompresais pilvo apačioje arba šiltomis voniomis, kurios palengvins simptomus ir padės atsipalaiduoti.

Norint išvengti ar sumažinti šlapimo pūslės uždegimo tikimybę, reikėtų stiprinti ir tarpvietės raumenis, tai turės teigiamos įtakos ne tik dabar, bet ir senatvėje, kai statistiškai dažniau pasireiškia šlapimo nelaikymo problema“, – teigia L.Rukas.

Moterims negalavimas pasireiškia dažniau nei vyrams

Šlapimo pūslė lengvai išsitempia ir įprastai talpina iki 500 mililitrų šlapimo. Dėl skirtingos moters ir vyro anatomijos merginos ir gimdžiusios moterys šlapimo pūslės sutrikimais skundžiasi dažniau.

„Į moters šlapimo organus bakterijos patenka lengviau“, – sako farmacijos specialistas.

Negydomas šlapimo pūslės uždegimas, nepriklausomai nuo lyties, gali sukelti kitų urogentalinių organų uždegimų. Sveikatos specialistai rekomenduoja, kad svarbu nepersišaldyti, vartoti daugiau skysčių bei laikytis tinkamos higienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis